Компанія Apple попередила інвесторів про уповільнення темпів продажів iPhone. Падіння може скласти до $9 млрд.

Генеральний директор Apple Тім Кук, зокрема, посилається на більш слабкі, ніж очікувалося, продажі в Китаї і на інших ринках.

Тім Кук опублікував лист для інвесторів, в якому попередив про слабші, ніж очікувалося, доходи за перший квартал, пославшись на “меншу кількість продажів iPhone, ніж ми очікували”. Слабкий попит прийшов в основному з Китаю, хоча Кук зазначає, що “на деяких розвинених ринках продажу iPhone також були не такими сильними, як ми думали”.

У своєму листі Кук пропонує кілька пояснень щодо нижчого показника доходів: більш ранні терміни запуску iPhone XS і XS Max в порівнянні з iPhone X, сила долара США, обмеження поставок через кількість нових продуктів і загальна економічна слабкість на деяких ринках. Але основна проблема залишається простою: люди просто не купують стільки нових iPhone, скільки хотілося б Apple.

У листі Кука інвесторам йдеться, що Apple тепер очікує дохід в розмірі $ 84 мільярдів за останній квартал. Це нижче прогнозу, опублікованого два місяці тому, коли компанія прогнозувала дохід від $ 89 до $ 93 мільярдів.

“Ми прогнозували деякі проблеми на ключових ринках, проте не очікували такого масштабу уповільнення економічного зростання, особливо в Великому Китаї – КНР, Гонконг і Тайвань”, – заявив гендиректор Apple в зверненні до акціонерів. У Великому Китаї, за словами Кука, було відзначено також зниження продажів Mac і iPad.

В інтерв’ю каналу CNBC Кук детально зупиняється на продажах гаджетів, відзначаючи, що “торговельна напруженість між Сполученими Штатами і Китаєм чинить додатковий тиск на економіку”, що призвело до зменшення числа клієнтів.

Джерело: www.apple.com

Також буде цікаво:   Microsoft випустить оновлення для пристроїв 2-в-1