Нахлист дуже специфічний вид риболовлі, і спінінг для нього не можна замінити на якиїсь інший. Відповідно, потрібно купити спеціальний спиннинг в Киеве, його конструкція повинна відповідати всім вимогам цієї риболовлі: забросам мухи і контролю її на воді, підсікання і виманювання.

За допомогою спінінга вам необхідно чітко управляти шнуром в різних умовах і весь час відчувати натяжку шнура, вона не повинна послабитися ні на секунду. Для нахлисту потрібен спінінг розміром 2.30-3 м., Іноді і довше, тим більше, під час лову трофейного лосося. Для зручності транспортування вудлище повинно розбиратися на кілька колін.

Під час риболовлі на нахлист спінінгістові потрібно робити досить багато закидів, тому сильно втомлюються руки. Саме тому головна вимога до спінінгу – його мала вага. Сучасні матеріали полегшили головне знаряддя спінінгіста до такого рівня, про який раніше рибалки навіть мріяти не могли.

Важливий елемент нахлистового спінінга – ручка, вона має близько 10% загальної довжини. Як правило, в якості рукояті використовують пробку. Тільки на дешевих вудилищах виготовляють ручку з пластика. На ручці знаходяться затискачі для фіксації котушки. На відміну від традиційних спінінгів вони знаходяться в кінці ручки. За рахунок цього, в це же місце переходить і центр ваги, і рука не так втомлюється при закиданні.

Нахлистові спінінги відрізняються і розстановкою кілець. Головне з них – останнє: воно найбільше схильне до стирання шнуром. Тому конструкція кільця потрібна така, щоб воно тримало навантаження під вагою шнура, а також було стійке до стирання. З цим справляються кільця з агату або комбінацій карбідів, причому, це не підвищує ціну спінінга. Дуже добре, якщо і початкове кільце з цієї ж конструкції, але при більшому розмірі. Дистанція між ним і котушкою довша, ніж у спінінгах іншого призначення, – для зручності скидання зі шнура. До іншим кільцям пред’являються не такі високі вимоги. Число кілець на спінінгу, в залежності від розміру, – 6-11, більше, ніж на спінінгах інших видів.

Класично матеріал для виробництва спінінгів – бамбук, його вперше використав більше століття тому Самуель Філіп в Америці. З виникненням сучасних матеріалів, в числі яких – скловолокно, покращилося масове виробництво спінінгів, а безпосередньо спінінги отримали інші якості. Таким чином, порожнисті склопластикові спінінги легкі, еластичні, мають чудові фізико-механічні характеристики, не потребують великому догляду, крім чистки.

Також буде цікаво:   7 способів розвинути силу вол

Використання волокон графіту і сучасних синтетичних смол створило новий імпульс у виготовленні спінінгів. Вони набагато легше, на відміну від склопластикових, мають кращі характеристики. Один мінус – крихкість. Тому радимо перевозити вудилища в жорстких тубусах.