Види мікроскопів

Перш ніж вибрати і купить микроскоп, потрібно визначитися з тим, а які взагалі бувають мікроскопи. Звичайно, існує кілька різних класифікацій цих приладів, одну з яких ми і запропонуємо вашій увазі. Відповідно до цієї класифікації всі винайдені і існуючі на цей момент часу мікроскопи можна умовно розділити на чотири групи або види.

До першої групи ми б віднесли найпростіші прилади, до яких належать дитячі мікроскопи. Вони в основному призначені для маленьких дітей і за своєю суттю скоріше є іграшкою, ніж серйозним приладом для спостереження і вивчення мікросвіту. Як ви розумієте, функції таких мікроскопів найпростіші і мінімальні, але самі прилади мають досить яскравий і привабливий для дитини вид.

Професійні мікроскопи

Повна протилежність дитячих мікроскопів це мікроскопи спеціалізовані та призначені для певних видів досліджень. Ці професійні прилади не можна назвати універсальними. Вони мають специфічні характеристики і функції для вирішення конкретних науково-дослідних завдань. Наприклад, існують люмінесцентні, поляризаційні, металографічні та інші моделі специфічних мікроскопів. Тому якщо ви не професійний учений, то купувати подібний оптичний інструмент вам, мабуть, ні до чого.

Найбільш популярними і поширеними серед любителів є дві останні групи – це навчальні та лабораторні мікроскопи. Ці два види оптичних приладів є найбільш універсальними за своїми функціями і підходять для вирішення широкого спектра завдань і для проведення спостережень різного плану. Однією з найважливіших характеристик багатьох оптичних приладів, починаючи від біноклів і закінчуючи мікроскопами, є кратність збільшення. Тобто у скільки разів той чи інший прилад може збільшувати і наближати досліджуваний об’єкт. Так ось навчальні мікроскопи мають кратність збільшення в межах від шестисот до восьмисот разів. А у лабораторних мікроскопів цей параметр в два рази більше і коливається в діапазоні від тисячі до півтори тисячі разів. Фахівці стверджують, що для аматорських спостережень в домашніх умовах цілком достатньо збільшення в районі тисячі разів.

Підіб’ємо підсумки

Уже цієї короткої інформації про основні види мікроскопів та їх базові характеристики вам буде досить, щоб більш усвідомлено робити свій вибір при покупці мікроскопа. Якщо ж ви пред’являєте більш серйозні вимоги до вибору, тоді вам слід вивчити додаткову інформацію, що стосується інших технічних особливостей мікроскопів. Але про це ми поговоримо вже в наступних статтях.

Також буде цікаво:   Медичні інновації та якісна освіта: MED INVEST GROUP в європейському медичному бізнесі