Нове дослідження Тель-Авівського університету виявило, що водяна пара, яка знаходиться в атмосфері, може стати відновлюваним джерелом енергії в майбутньому, пише ScienceDaily. 

Дослідження засноване на відкритті, що електрику можна отримати про взаємодії молекул води з металом. 

«Ми прагнули отримати вигоду з природного явища: електрику з води», — пояснює професор Колін Прайс. «Електрика під час грози виробляється тільки водою в її різних фазах: водяною парою, краплями води і льодом. Двадцять хвилин розвитку хмар — і ми переходимо від крапель води до величезних електричних розрядів — блискавки».

Вчені провели лабораторний експеримент для визначення напруги між двома різними металами, що піддаються впливу високої відносної вологості повітря. 

«Ми виявили, що між ними не було напруги, коли повітря було сухим», — пояснює професор Прайс. «Але як тільки відносна вологість піднялася вище 60%, між двома ізольованими металевими поверхнями з’явилася напруга. Коли ми знизили рівень вологості до рівня нижче 60%, напруга зникла. Коли ми проводили експеримент в природних умовах на вулиці, ми бачили ті ж результати».

За словами професора Прайса, це дослідження ставить під сумнів усталені уявлення про потенціал вологості повітря як джерела енергії. Вода зазвичай вважається хорошим провідником електрики, а не чимось, що може накопичувати заряд на поверхні. «Однак, схоже, що все стає інакше, коли відносна вологість перевищує певний поріг», — говорить Прайс.

Дослідники мають намір створити маленьку низьковольтну батарею, яка використовує тільки вологість повітря. В майбутньому можна буде створити батареї, які заряджаються від водяної пари в повітрі.

Результати дослідження можуть бути особливо важливі для країн, що розвиваються: де населення все ще не має доступу до електрики, але вологість повітря постійно складає близько 60%.

Також буде цікаво:   Київ потрапив у топ «інстаграмних» місць світу