У ніч на 19 лютого ровер NASA Perseverance здійснив посадку на поверхні Марса. Він сів в кратері Езеро в повністю автоматичному режимі, увійшовши в атмосферу Червоної планети на швидкості 19 тисяч км/год.

Perseverance оснащений 23 камерами і двома мікрофонами, які вперше в історії дозволять записати звук на Марсі. Однак такі дані надійдуть набагато пізніше – поки ровер надіслав перші знімки після посадки.

Привіт світ. Мій перший погляд на мій вічний будинок.

І ще одне фото з видом позаду мене. Ласкаво просимо в кратер Езеро.

«Ця посадка – один з тих поворотних моментів для NASA, США і освоєння космосу в усьому світі – коли ми знаємо, що знаходимося на порозі відкриттів і заточуємо олівці, щоб переписати підручники. Місія Mars 2020 Perseverance втілює в собі дух нашої країни – наполегливість навіть в найскладніших ситуаціях, надихаючи і просуваючи науку і дослідження. Сама місія уособлює людський ідеал завзятості і допоможе нам підготуватися до дослідження Червоної планети людиною».

виконуючий обов’язки адміністратора NASA Стів Юрчик

Perseverance – це найбільший і найсучасніший робот-геолог США. Із Землі він стартував 30 липня 2020 року з станції на мисі Канаверал у Флориді. Головним завданням апарату стане збір проб грунту Марса, які в кінці 2020-х заберуть спеціальні роботи, відправлені NASA і Європейським космічним агентством.

Perseverance / NASA

Глобальна мета місії Perseverance – оцінка пригодності життя планети і її минулого клімату, пошук біосигнатури і древнього мікробного життя. Вибір місця посадки повністю відповідає цій меті – вчені вважають, що 3,5 мільярда років тому кратер Езеро мав власну дельту річки і був заповнений водою.

Унікальною особливість ровера стало його оснащення вертольотом Ingenuity, який розроблений спеціально для польотів в чужорідній атмосфері. Він допоможе знаходити локації для досліджень, оцінюючи рельєф та інші характеристики місцевості. Його створення обійшлося в 85 мільйонів доларів. У разі успішного запуску Ingenuity стане першим літальним апаратом на Марсі, який відкриє абсолютно нові можливості для вивчення інших планет.

Ingenuity / NASA

Нагадаємо, що в даний момент на орбіті Марса знаходиться ще один апарат – китайський Tianwen-1, який сяде на Червону планету в травні. Місце посадки – район рівнини Утопія, де має залягати велике родовище водяного льоду. Його основною метою місії стане вивчення грунту і атмосфери планети.

Також буде цікаво:   Премьер-лига: Челси обыграла Ньюкасл и заняла первое место