Від пергаментів до електронних книг, прогрес не стоїть на місці, і ми рухаємося разом з ним. У сучасному світі електронна книга – дуже зручний девайс, вона не шкодить очам, довго працює і здатна вмістити в себе бібліотеку середніх розмірів. У цій статті ми з вами розберемося як вибрати найоптимальнішу електронну книгу, яка поєднає в собі як зручність використання, так і новаторські рішення, поряд з приємною ціною.

Найважливішим пунктом електронної книги є екран, про нього ми і будемо говорити в першу чергу.

В сучасні електронні книги встановлюють 2 типа екранів. Перший тип – E – INK, електронний папір, економічний, не шкодить очам і чорно-білий, є основним в електронних книгах. Другий тип – рідкокристалічний екран, такі екрани ставлять в телефони, планшети та інші електронні пристрої, екрани здатні передавати безліч квітів, псувати очі і розряджати батарею.

Основна різниця між E – INK і LCD екранами полягає в тому, що LCD витрачає енергію для виведення зображення, він як лампочка «світить» картинку, в той час як E – INK (електронне чорнило) витрачає енергію тільки на те, щоб змінити зображення, він не має потреби в підтримці зображення, це роблять чорнило.

Е – INK екрани не здатні показувати відео або швидко змінювати картинку, щоб показати перегортання сторінки таким екранам необхідна пара секунд, але і енергозбереження у них колосальне.

Електронні книги з чорнильними екранами працюють до 14 днів і більше без підзарядки, в наш час мало який пристрій може похвалитися таким. Електронне чорнило не випромінюють світло, значить, економлять енергію і не псують ваші очі, читання з таких екранів повністю аналогічно читання з звичайних газет або книг. Підсвічування в таких екранах немає, зазвичай вона встановлюється окремо.

Підводячи підсумок по вибору типу екрану, можна сказати, що електронна книга з ЖК – дисплеєм це скоріше кастрований планшет, ніж повноцінна книга, в той час як пристрій, оснащений чорнильним екраном, не шкодить вашим очам, заощаджує енергію та є ознакою якісної електронної книги.

Другим пунктом у виборі електронної книги слід розглядати тип управління. Управління електронних книг ділиться на 2 види: кнопкове і сенсорне, знову ж вибір невеликий, але кардинали. У першому випадку ви отримаєте 2 кнопки для гортання сторінок і джойстик для навігації по меню, дешево і сердито.

Другий варіант – сенсорне управління, популярний сучасний і дуже зручний метод управління, який представлений декількома видами сенсорів.

Також буде цікаво:   Victorinox - ножи проверенные веками

Резистивні – найпростіші сенсори, реагують на фізичне натискання чим завгодно, хоч пальцем, хоч болтом.

Ємнісні – найпоширеніші сенсори, реагують на палець, особливо гарні взимку, коли необхідно знімати рукавички для управління пристроєм.

Індуктивні управляються спеціальними стилусами, знаходяться під екраном і дозволяють отримати більш контрастну картинку, спірна перевага для чорно-білої електронної книги.

Інфрачервоні сенсори працюють як сигналізації в голлівудських фільмах. З двох суміжних сторін стоять випромінювачі, а з двох інших – датчики. Торкаючись пальцем до поверхні екрану, ви перериваєте частину променів цієї сітки, і рідер обчислює координати точки натискання. Тому інфрачервоний сенсор реагує на будь-які предмети, аби вони були непрозорі.

Не варто забувати, що якими б крутими не були інфрачервоні сенсори, це лише книга, а більшість дій з книгою – перегортання сторінок.

Наступна фіча електронних книг – інтернет-доступ, спірна функція. Якщо у вас пристрій з РК дисплеєм, то завжди, будь ласка, але уявіть, як ви будете сидіти в інтернеті з чорно-білим екраном, картинка на якому оновлюється не частіше ніж один раз на дві секунди, не кожен дзен-буддист на таке здатний. Існує думка, що інтернет впроваджений пристрої для того, щоб відвідувати книжкові інтернет-магазини, але на вітчизняному ринку ця галузь не є розвиненою.

Щодо форматів, в перший час різні виробники книг намагалися йти по шляху індивідуальності, користуючись форматом, який не підтримувалися б іншими фірмами – конкурентами. На щастя, з часом, виробники схаменулися і дозволили користувачам використовувати будь-які бажані їм формати, як то: EPUB, TXT, HTML, CHM, PDF, FB2, DOC, RTF. У країнах СНД спостерігається явна схильність до формату FB2, зручний формат.

До додаткових функцій електронних книг можна віднести прослуховування музики, перегляд відео (в моделях з ЖК екраном) і наявність словників – перекладачів.

Тепер, коли ви знаєте чим відрізняються електронні книги і за якими параметрами їх варто вибирати, подивіться рекомендації щодо популярних моделей.