Великдень вважається найважливішим християнським святом, а пасхальні яйця в сучасному світі вийшли за межі релігійної традиції і перетворилися на свого роду фетиш і справжні витвори мистецтва. 

1. Найважче пасхальне яйце.

most-unusual-easter-eggs-01

Найбільше пасхальне яйце в 2011 році створили в Бельгії. На гігантську пасхальну солодкість висотою 8,32 метра пішло 50 тисяч плиток шоколаду – 1950 кг. Над створенням яйця рекордсмена, який потрапив в наслідку в Книгу рекордів Гіннесса, трудилися 25 кондитерів протягом 525 годин.

2. Найважче пасхальне яйце.

most-unusual-easter-eggs-02

У 2012 році аргентинські кондитери вирішили побити рекорд своїх колег з Бельгії і створили пасхальне яйце 8,5 метра у висоту і 5 метрів завширшки. Воно не тільки виявилося на 20 см вище попереднього рекордсмена, а й стало найважчою крашанкою в історії. Вага готового виробу – 4 тонни. 27 кондитерів працювали над шедевром майже 2 тижні. Яйце було встановлено на головній міській площі, а після фіксації рекорду в Книзі рекордів Гіннесса солодкість за допомогою крана розламали на шматки і пригостили всіх бажаючих.

3. Найдорожче пасхальне яйце.

most-unusual-easter-eggs-03

У 2007 році пасхальне яйце, вкрите золотисто-рожевою емаллю і усипане діамантами, було продано за $ 13,4 млн. Щогодини з верхньої частини яйця з’являється золотий півник, інкрустований дорогоцінним камінням, і чотири рази киває головою. Це яйце було виготовлено в майстерні Фаберже для сім’ї російських монархів, а купив його на аукціоні французький аристократ барон Едуард де Ротшильд як весільний подарунок.

4. Найперше великоднє яйце.

most-unusual-easter-eggs-09

За біблійною легендою після воскресіння Ісуса Христа його послідовники розійшлися по світу, сповіщаючи радісну звістку. Марія Магдалина осмілилася прийти з цією звісткою до самого римського імператора Тиверія і принесла йому в подарунок куряче яйце як символ життя. Але коли імператор почув про чудесне воскресіння, він тільки розсміявся і сказав: «Це також неможливо, як твоєму білому яйцю перетворитися на червоне». Ледве він закінчив фразу, як яйце в руках Марії Магдалини стало зовсім червоним.

5. Найвідоміші великодній яйця.

most-unusual-easter-eggs-10

 

Найвідомішими крашанками у світі є яйця Фаберже – серія ювелірних виробів фірми Карла Фаберже, створена в період з 1885 по 1917 роки. Усього в колекції 71 екземпляр, причому 52 яйця були зроблені спеціально для російської імператорської сім’ї. Перше яйце замовив в якості пасхального подарунка для своєї дружини імператора Олександра III. «Курочка», так називається перше яйце, була покрита білою емаллю, що імітує шкаралупу, всередині яйця, як і належить, був жовток – золота курочка.

Також буде цікаво:   Відео-лайфхак: як за лічені секунди очистити яйце, використовуючи склянку з водою

6. Найсміливіші пасхальні яйця.

most-unusual-easter-eggs-05

У британських інтернет магазинах можна замовити великодні яйця вельми сміливого дизайну, які, ймовірно, оцінять хіпстера і прихильники неформальних течій.

7. Самі “художні” крашанки.

most-unusual-easter-eggs-11

Любителі високого мистецтва оцінять крашанки за мотивами картин Бенксі і Поллака.

8. Великодні яйця на дереві.

most-unusual-easter-eggs-16

Німецький пенсіонер Фолькер Крафт в 1965 році перетворив молоду яблуню у своєму саду в пасхальне дерево, прикрасивши її 18 крашанками. У родині це стало доброю традицією, і щороку на Великдень на дереві з’являлися все нові і нові яйця. У 2015 році дерево Крафта прикрасило 10 тисяч пасхальних яєць.

9. Найбільша українська писанка.

most-unusual-easter-eggs-17

Українська писанка – це яйце, розписане за специфічною технологією воском і забарвлене природними барвниками. Найбільша писанка встановлена ​​в Канаді – це пам’ятник канадської кінної поліції. За задумом авторів пам’ятника, воно символізує життя, успіх і захист. 10-метрова «Писанка» – це величезна мозаїка з 524 зірок і 1108 рівносторонніх трикутників. Вона має 3512 зовнішніх граней і 177 внутрішніх розпірок і складається з 6978 деталей.

10. Найбільша розсип великодніх яєць.

most-unusual-easter-eggs-15

Найбільша розсип крашанок була влаштована в Парку розваг «Cypress Garden» в Winter Haven в американському штаті Флорида. На великодні свято в 2007 році там розкидали в траві 501000 яєць, які шукали 9753 дітей з своїми батьками.