Замовлення кухні тільки на перший погляд здається простою процедурою. На ділі ж ще до приїзду людини, що робить заміри для виготовлення гарнітуру, краще визначитися з деякими нюансами — згодом це допоможе заощадити час і отримати саме той результат, який потрібен та який очікується.
Саме планування, розміри і розташування окремих предметів меблів для кухні, як підкреслюють експерти меблевого інтернет-магазину мебельок, — це відправна точка у виборі кухонного гарнітура. Зрозуміло, довірити розробку планування можна фахівцям. Сьогодні замовити кухню можна майже в будь-якому магазині, що продає меблі та гарнітури.
Планування меблів у кухні
Планування може бути декількох основних типів:
- острівним,
- лінійним,
- П-образним;
- Кутовим.
Вибір відповідного типу залежить від конфігурації приміщення, а також від того, як саме планується використовувати майбутню кухню. Необхідно заздалегідь вирішити, чи буде у майбутньому потреба багато і часто готувати, чи буде кухня виконувати функції їдальні.
Лінійне планування передбачає розміщення всіх предметів кухонних меблів уздовж однієї стіни. Як правило, кухні з такою плануванням є порівняно компактними. Це гарне рішення для невеликих приміщень. Розташування шаф, мийки, робочої поверхні, як правило, визначається тим, де знаходяться точки підключення до водопроводу і газову трубу.
П-подібне планування — це рішення для більш просторих приміщень. Такі кухні відмінно підходять для активного використання. Якщо планується часто і багато готувати, розміщення меблів літерою «П» може стати оптимальним варіантом.
Острівне планування передбачає, що основна частина кухонного гарнітура розташовується лінійно, кутом або буквою «П». Окремо від цієї групи формується «острів». В його ролі може виступати робоча поверхня, обідній стіл або барна стійка, мийка з обробним столом тощо.
Розміри кухонного гарнітуру
Переважні розміри залежать, в першу чергу, від зросту тієї людину, яка найчастіше готуватиме на кухні. Робочі поверхні кухні на замовлення повинні розташовуватися на комфортному для нього рівні, підвісні шафи не повинні бути розташовані занадто високо або, навпаки, занадто низько. Ширина стільниць і глибина шаф також підбираються індивідуально — відповідно до вимог до місткості і зручності використання.
Розташування меблі
Нарешті, варто заздалегідь продумати, як саме будуть розташовуватися ті чи інші предмети меблів. Це залежить в першу чергу від їх призначення. Так, шафи, в яких буде перебувати часто використовувана начиння, а також продукти, краще розмістити якомога ближче до робочої поверхні. Секція з сушкою для «повсякденному» посуду, як правило, розташовується поруч з мийкою. Обробний стіл може знаходитися поруч з мийкою або варильною поверхнею.
Роздумуючи всі ці нюанси, як зазначають експерти інтернет-магазину mebelok, варто враховувати особисті звички і уподобання, стиль роботи на кухні, а також можливості бюджету.