Були такі часи, коли багато хто не знав, навіщо потрібен блог. Навіть зараз люди не розуміють чим відрізняється блог від сайту. Зараз ми розглянемо, що це блог, і яке його призначення.

Блог – це той же сайт, тільки особлива його різновидність. Сайти бувають різні: новинні, форуми, інтернет-магазини. А ще існує такий різновид сайту, як блог.

Навіщо потрібен блог? Для чого люди заводять блог?

Для того щоб відповісти на це питання, необхідно знати, що блоги поділяються на 5 типів. І в залежності від типу блога можна дізнатися мету його створення.

Типи блогів:

  1. Особистий блог
  2. Професійний блог
  3. Бренд блог
  4. Новинний блог
  5. Нетрадиційні блоги

А тепер більш докладно зупинимося на кожному типі блогу.

Особистий блог

Можливо, ви чули, що існують інтернет-щоденники. Це те ж саме, що і звичайний, паперовий щоденник, в який ми пишемо все, що завгодно. Тільки він буде в електронному варіанті. В особисті блоги пишуть все, що пов’язано з життям його автора. Там ви знайдете замітки «як я вчора сходив в кіно», або «як я вибирав джинси» і т.д.

Як правило, особливої ​​мети такі щоденники не мають. Автору просто важливо вилити душу. Ну, і поспілкуватися з друзями. Тому і читати такі блоги будуть друзів автора, ну і випадкові люди. Правда, не потрібно думати, що якщо блог особистий, то він не буде цікавий абсолютно випадковим людям. Ні. Автор же може писати такі речі, які будуть цікаві не тільки йому, а й багатьом іншим людям.

Професійний блог

Це вже більш серйозна сходинка. Наприклад, якийсь чоловік займається професійною діяльністю. Ну, наприклад, він на комерційній основі створює блоги або захоплюється цифровою фотографією. Тобто ця людина є професіоналом своєї справи. Зрозуміло, що йому є чим поділитися з людьми, тому він пише різні замітки в свій блог, які стосуються фотографій.

Як правило, такі блоги завжди збирають навколо себе велику аудиторію, якій цікаво те, про що пише автор. Вони читають, коментують його, обговорюють різні питання і т.д.

Спочатку автор такого блогу не отримує дохід, але з часом, коли блог набере обертів, він почне приносити своєму господареві прибуток. Причому, відчутний прибуток. Автор заробляє гроші на рекламі, або за рахунок розміщення блоків контекстної реклами Яндекс.Директ або Google AdSense.

Звичайно, можна заробляти і іншими способами, у категорії «Зароби в інтернеті» можна подивитись деякі з них. Також, можна продавати свої інформаційні матеріали. Той же фотограф може продавати фотографії через свій блог. Ось і виходить, що спочатку автор просто ділився досвідом зі своїми читачами, спілкувався в блозі, але з часом блог починає приносити йому серйозний прибуток. Причому, спочатку блог стає лише додатковим рядком в доходах автора, але поступово він перетворюється на основне джерело доходу. Сьогодні таких ось блогерів предостатньо.

Бренд блог

Блоги такого типу зазвичай створюються з метою просування бренду якоїсь людини або компанії. Є багато людей, які використовують у своїй роботі саме такі типи блогів. У таких людей вже є свої сайти, що приносять прибуток. А коли у них запитують, навіщо їм потрібен блог, то вони відповідають, що для того щоб ділитися з читачами більш особистою інформацією.

Також буде цікаво:   Віртуальна реальність може повністю змінити освіту

Тут виникає ще одне питання: так можна ділитися цією інформацією і на своїх сайтах. Чому ж не зробити саме так?

Відповідь досить простий. Ті записи, які містяться на сайті, сильно відрізняються від записів, які ви можете побачити в блогах. Наприклад, якщо на сайті буде розміщена інформація про просування сайтів в пошукових системах, то на блозі буде вже більш особиста інформація, що стосується просування. На сайтах будуть розміщені матеріали про технічні нюанси просування, вартості цієї послуги і т.д. А на блозі буде писатися про те, які проблеми виникають при просуванні сайтів, або про нюанси спілкування з замовниками і т.д. Тобто, різниця, думаю, зрозуміла.

Блог – це думка автора. У ньому містяться замітки, які висловлюють точку зору саме автора. У блозі автор передає свій досвід.

Блоги такого типу добре підходять для розкрутки імені автора. Автор, наприклад, займається розкруткою сайтів на замовлення, а за рахунок блогу про нього починають дізнаватися багато людей, з яких поступово хтось «дозріє» і теж стане клієнтом автора блогу.

Є і ще один варіант використання бренд блогу. Це можливість використовувати його як основний сайт.

Новинний блог

Такі блоги, як правило, веде не один, а кілька авторів. Вони вибирають якусь одну тему, наприклад, «все про Windows», і пишуть в день по кілька заміток в блог. В основному, різні новини, що стосуються Windows.

Популярність блога буде залежати від того, наскільки цікаво пишуть автори. Якщо буде цікаво, то з часом блог стане центром новин ніші, і навколо нього збереться певна аудиторія, яка буде регулярно заходити на блог, щоб дізнатися новини Windows.

Блоги такого типу теж можна монетизувати (отримувати дохід). Правда, робиться це не відразу. Спочатку вони розкручуються, а потім вже монетизуються. Автори шукають прямих рекламодавців + вішають контекстну рекламу Яндекс.Директ або Google AdSense + використовують різні партнерські програми.

Решта видів блогів

Деякі блоги створюються на безкоштовних блогохостингах типу ЖЖ. Але все-таки абсолютна більшість блогів створюється на безкоштовному движку WordPress.

Якщо звернутися до Wikipedia, то дізнаємося, що WordPress – це система управління вмістом сайту (CMS) з відкритим вихідним кодом, яка розповсюджується під ліцензією GNU GPL. Написана на PHP, в якості бази даних використовує MySQL. Сфера застосування – від блогів до досить складних новинних ресурсів і навіть інтернет-магазинів. Вбудована система «тем» і «плагінів» разом з вдалою архітектурою дозволяє конструювати практично будь-які проекти.

Це дуже функціональний движок, і з його допомогою можна створювати найрізноманітніші блоги. Саме тому в мережі можна наштовхнутися і на відео-блоги, і на блоги-каталоги і на будь-які інші варіанти блогів, які йдуть врозріз з класичним варіантом блогу.

Як створити свій блог?

Тепер, коли ви вже знаєте, навіщо потрібен блог, залишилося дізнатися лише один момент – як його створити. Але справа в тому, що технічні моменти створення блогів – це дуже велика тема, тому не буду торкатися її в даній статті. Скажимо лише те, що лідером серед блогових движків на сьогоднішній день є WordPress + скрипт Movable Type, який вже не перший рік впевнено тримає лідируючі позиції.