Можна впевнено говорити про те, що сучасні дивани  – відображення нових стилів в інтер’єрі, що виникли за останні 60-70 років. Це не одне стильове рішення, а кілька течій: арт-деко, модерн, хай-тек, кітч, лофт, мінімалізм. Об’єднує їх функціональність, яка переважає над декоративністю (спочатку – зручність, і лише в другу чергу – краса). Інша спільна риса – легкість і простота форм, яка протиставляє модерн більш складною і химерною класики.

Сучасні дивани від Інтеріа вибирають люди, які хочуть підкреслити свої прогресивні погляди, вміння дотримуватися трендам. Нерідко меблі в нових стилях – це вихід за рамки звичних форм і канонів: сучасні дивани можуть бути зовсім несхожими на класичні зразки. Тут повна свобода форм: кутові, напівкруглі і круглі моделі; будь-яка геометрія підлокітників і спинок; яскраві кольори і сміливі принти.

Сучасні дивани для віталень виготовляються в різних матеріалах, від самих економічних до преміальних. Але навіть дорогі моделі з натуральних матеріалів не створюють враження помпезності і розкоші – частіше вони занурює в атмосферу комфорту і затишку. Тому, якщо ви хочете справити враження і розповісти про свій добробут, для вас більше підійде класика. Розумний компроміс – стиль арт-деко, який одночасно є і респектабельним, і функціональним.

Визначившись з дизайном кімнати, приступайте до вибору меблів. У сучасному стилі зараз можна обставити будь-яке приміщення, від кухні до спальні і ванної (відповідні колекції меблів та аксесуарів є у багатьох виробників), але ми поговоримо про вітальні і особливо про її найважливішому предмет – дивані.

Диван є композиційним центром «гостьової кімнати». Тому він має вирішальне значення для створення її вигляду. Перш, ніж купувати його, визначитеся, яке з напрямків сучасного дизайну вам більше до душі. Підбирайте диван, щоб він відповідав обраному стилю, а інші предмети меблів, текстиль та аксесуари – так, щоб вони не конфліктували з ним.

Сучасні стилі диванів – характеристика

Зупинимося докладніше на сучасних стилях в дизайні та інтер’єрі. Ось які напрямки виділяють історики моди і які віранти виготовляє Інтеріа:

Арт деко

З’явився в епоху моди на кубізм – в 50-і роки минулого століття. Він поєднує в собі монументальні форми меблів і витончені прикраси інтер’єру. Широкі підлокітники, витончено зігнуті спинки, тонкі ніжки і «утяжки» (декоративні ґудзики) – ось типові риси дивана арт-деко. Стиль є романтичним, елегантним і досить респектабельним.

Також буде цікаво:   Плюсы и минусы напольного отопления

Модерн

У перекладі – «сучасний»: сформувався на початку XX століття, відомий також як ар нуво і модерніссімо. Його особливістю є пластична форма з великою кількістю гнутих ліній і обов’язкове «естетство» – прикрашення, яке проявляється в красивому склінні шаф і витонченої меблевої фурнітури. «Модерному» іноді узагальнено називають всі сучасні стилі інтер’єру, як протиставлення «класиці».

Хай тек

У перекладі – «високі технології». Проявляється у виборі форм і матеріалів: обов’язкові хромовані і скляні деталі в меблів, прості прямокутні форми. Диван може бути схожий на автомобільні або літакові крісла, така «техногенність» теж типова для хай-тек.

Лофт

У перекладі – «горище»: стиль, який характеризується відкритими просторами і індустріальними елементами (труби, вентиляційні шахти, цегляна кладка). Для лофт зазвичай вибирають великі острівні дивани, які допомагають зонувати кімнату без перегородок.

Кітч, еклектика

Яскраві стилі в естетиці постмодернізму, зі змішанням квітів і фактур, великою кількістю незвичайних деталей і «цитатами» з інших напрямків, аж до бароко і ампіру. Створення таких інтер’єрів вимагає великого смаку, тому що легко втратити почуття міри і отримати розрізнений набір окремих предметів.