Вчені з Медичної школи Університету Джона Хопкінса протягом шести років стежили за звичками прийому їжі більше 500 осіб і виявили, що на зміну ваги найбільше впливає те, скільки ви їсте, ніж суворе дотримання певних інтервалів. Це дослідження кидає тінь на популярну останнім часом дієту з переривчастим голодуванням.

У новому дослідженні замість того, щоб змушувати майже 550 учасників дотримуватися певної схеми харчування, вчені просто відслідковували час і розмір щоденного прийому їжі та зіставляли їх із моделями втрати ваги за шестирічний період.

Кожен учасник дослідження використовував програму для смартфона, щоб записувати час сну, пробудження та прийому їжі.

Аналіз даних показав, що не було жодного зв’язку між часом щоденного прийому їжі та змінами ваги протягом шести років спостереження. Таким чином, для схуднення не мало жодного значення, чи людина їла протягом короткого вікна або протягом усього дня.

Що справді мало значення, так це загальна кількість середніх та великих прийомів їжі. Іншими словами, куди більше користі принесе зменшення порцій їжі, ніж спроба не їсти по 8 годин на день.

Хоча експериментальні дослідження показали, що обмежене за часом харчування може покращити циркадні ритми та зіграти роль у регуляції обміну речовин, наше дослідження не виявило зв’язку зі зміною маси тіла.

автори дослідження

Все це, звичайно, не означає, що стратегія уривчастого голодування не допоможе комусь схуднути. Але найчастіше переваги втрати ваги, що іноді спостерігаються при цій дієті, можуть бути обумовлені саме зниженням загальної кількості споживаних калорій. І таке голодування, безумовно, може бути корисним способом допомогти комусь краще контролювати кількість їжі.

Також буде цікаво:   Найкращі музичні альбоми 2021 року за версією Time