Зібрали всі відомі дані про заміну Android і можливі сценарії розвитку ситуації.
Розрив комерційних відносин Huawei і Google ніяк не вплине на поточні пристрої китайської компанії. Власникам цих смартфонів боятися нічого – будуть і оновлення систем безпеки, і сервіси. Зовсім інша ситуація з майбутніми гаджетами виробника, втім, про все по порядку.
- Зараз Huawei отримала тимчасову ліцензію на роботу в США для підтримки своїх мереж і пристроїв. Вона діє до 19 серпня 2019 року. Ця відстрочка дана, щоб всі партнери Huawei встигли перейти на альтернативне обладнання.
- Можливо, після цього терміну Huawei збереже право використовувати Android, поширювану з відкритим вихідним кодом. Тобто це «сира» і нестабільна AOSP-версія без магазину Google Play, пошти Gmail і всіх інших сервісів Google. Погана вона ще й тим, що Google оновлює її вкрай повільно, не піклуючись про актуальність і безпеку.
- Замінити Android на майбутніх смартфонах компанії може власна операційна система Huawei, яка розробляється ще з 2012 року. Правда, спочатку її планували використовувати тільки на рідному китайському ринку, де і так сервіси Google давно під забороною.
- Якщо вірити китайському виданню Caijing, власна ОС Huawei буде доступна вже цієї осені або на початку наступного року. Причому це буде універсальна платформа для телефонів, комп’ютерів, планшетів, телевізорів, автомобілів.
- Фірмова ОС компанії повинна бути сумісна з усіма Android-додатками, щоб користувачі не відчували нестачі контенту.
- Самі додатки, у відсутності Google Play, можуть поширюватися через AppGallery – фірмовий магазин софта, який вже зараз встановлено на смартфонах Huawei і Honor.
- Інший варіант розвитку подій, про який вже говорять в Мережі – партнерство з Aptoide, альтернативним магазином з мільйоном Android-додатків. Aptoide є португальською компанією, а значить, заборона на співпрацю з Huawei їх не стосується.
- Всім цим відомостям суперечать свіжі дані про те, що фірмова ОС Huawei «далека від готовності», і що в плані контенту вона буде покладатися на сторонніх розробників. Іншими словами, сумісність з Android-додатками поки ще під великим питанням.
- Якщо власна система Huawei не буде готова в найближчі півроку-рік, то Huawei, щоб не втратити ринок, доведеться шукати альтернативні рішення. Можливо, компанія піде по шляху Meizu, яка довгий час випускала смартфони без сервісів Google, хоча і дозволяла завантажити їх з фірмового магазину додатків. Цей варіант виглядає реалістично, якщо тільки Huawei збереже доступ до AOSP, а це поки теж під питанням.
Від офіційних коментарів представники Huawei поки відмовляються.