Мама і тато хочуть як краще, але економічна ситуація сильно змінилася.
Погляди батьків на житло, інвестиції та накопичення, швидше за все, не застосовні до сучасного життя. Якщо тільки вони не працюють в сфері фінансів.
Зазвичай поради батьків обмежені їх особистим досвідом, а іноді і політичними поглядами. Вони часто консервативно ставляться до інвестицій, переплачують за послуги. Багато витрачають на стільниковий зв’язок, коли можна спілкуватися онлайн. Не довіряють електронним платежам і віддають гроші за комісію. А ще мають застарілі уявлення про кар’єру і фінансах. Наприклад, радять стати на біржу праці, якщо ви втратили роботу, або довго залишатися в одній компанії, тому що так надійніше.
Той, хто не стикався з сучасними труднощами, навряд зможе дати актуальні поради.
Зараз легше знайти корисну інформацію в інтернеті або в книгах фінансових фахівців, ніж звертатися за порадами до рідних.
Робіть те, що підходить вам в конкретній ситуації. Якщо ви живете в місті, де більше половини заробітку доводиться віддавати за знімну квартиру, придбати власне житло в 25 років неможливо. Хоча представники старшого покоління можуть вам це радити.
Те, що ви знімаєте житло, зовсім не означає, що ви безвідповідальний. Це наслідок сучасної фінансової системи. Потрібно чітко уявляти, як влаштована ця система, а також бути чесним з собою, коли ви ставите фінансові цілі і прагнете поліпшити своє майбутнє.
Не забувайте, що батьки хочуть допомогти, і подякуйте їм за поради. Але все-таки приймайте фінансові рішення самостійно.