Якщо регулярно виписувати цікаві ідеї, цитати і спостереження, за кілька років у вас збереться власна книга мудрості, до якої можна звернутися за допомогою в будь-якій ситуації.

Люди протягом багатьох століть виписували мудрі цитати. А записи таких відомих постатей, як Марк Аврелій, Петрарка, Томас Джефферсон, Наполеон, давно стали надбанням громадськості. З наших сучасників варто згадати Білла Гейтса, який веде замітки про вподобані книги в своєму блозі The Gates Notes.

Ловити слід не старовинні або придумані філософами слова або невдалі метафори і фігуральний вислів, а корисні настанови і благородні, мужні висловлювання, які негайно можна втілити в дійсність.
Сенека

Як же робити це правильно? Ось кілька корисних порад, які можуть вам стати в нагоді.

1. Читайте про все на світі і будьте відкритими – так і знаходиться найцікавіше.

2. При читанні позначайте все, що привертає вашу увагу: окремі словосполучення, цілі абзаци, цікаві історії. Загинайте край сторінок, позначайте окремі місця, до яких потрібно повернутися, олівцем або ручкою.

3. Робіть записи на полях під час читання. Така своєрідна розмова з автором і з книгою називається маргіналіями. Не бійтеся критикувати, сумніватися і захоплюватися, записуйте все, що приходить вам в голову.

4. Виписуйте мудрі думки, але не факти. Суть цих виписок не в зборі інформації, а в накопиченні рад, які зможуть підтримати або надихнути вас в різних життєвих ситуаціях.

5. Закінчивши читати книгу, відкладіть її приблизно на тиждень. Дайте інформації відстоятися у вас в голові. Потім перегляньте всі помічені місця або записи на полях і перенесіть їх в свій блокнот.

6. Ведіть записи на папері. Звичайно, простіше зберігати улюблені цитати на комп’ютері або в додатку, але простіше не означає краще.

Коли ми витрачаємо енергію на те, щоб переписати слова на папір, ми з більшою ймовірністю беремо з них користь.

Довгі уривки можна набрати на комп’ютері і роздрукувати.

7. Якщо вам не подобається ідея з блокнотом, можна використовувати невеликі картонні картки. Виписуйте на них цитати і розкладайте по категоріям.

8. Не переживайте через організацію своїх записів. Виписуйте те, що для вас важливо, а теми з часом поступлять самі.

9. Не накопичуйте багато книг. Намагайтеся виписувати вподобані місця через тиждень після прочитання. Якщо набереться ціла гора книжок з позначками, виписка цитат перетвориться в тяжкий обов’язок, від якого вам захочеться відмовитися.

Також буде цікаво:   XXI століття на дворі, як же обійтися без доставки їжі на дім?

10. Виписуйте не тільки цитати з книг, але і фрази з розмов, фільмів, власні думки і спостереження.

11. Застосовуйте записане в життя. Навіть якщо ви не журналіст і не письменник, ви пишете повідомлення, записки, поздоровлення, даєте поради, спілкуєтеся, втішаєте близьких. Все це відмінні можливості застосувати мудрі думки, які зустрілися вам під час читання.

12. Починайте прямо зараз. Не відкладайте це на потім, кажучи, що у вас немає часу.