Жіночі та чоловічі вишиті сорочки потребують ретельного догляду. За умовою правильного догляду, одяг збереже красивий вигляд надовго. Як треба прати, сушити та прасувати ці вироби?

Прання

Вишиванку перуть у ледь теплій воді температурою не більше як 30-35 градусів, з додаванням рідкого засобу для прання кольорових речей. Ні в якому разі не можна користуватися засобами з вибілюючим ефектом. Перуть вишиванку вкрай обережно. Терти можна лише ті місця, де немає вишивки, оскільки тертя може пошкодувати нитки. Якщо вишиті місця забруднилися, то після 20-хвилинного замочування акуратно відчистить їх легкими рухами пальців. Сильно забруднений виріб перуть у воді з добавленням солі (2 чайні ложки на 1 л води).

Шифонові вироби стирають вручну та вивішують сушитися мокрими.

Випрані вироби прополіскують в холодній воді, легко віджимають та струшують. Не можна викручувати вишиванку, бо нитки вишивки можуть зіпсуватися та повитягуватися. Ні в якому разі не кип’ятіть виріб. Добавлений у воду для полоскання оцет відновлює барви ниток. Якщо річ треба підкрохмалити, то ліпше зробити це одразу після прання. Полоскати виріб треба дуже старанно, бо рештки миючого засобу можуть зістарити тканину шляхом окислення.

Стійкі плями можна вивести спеціальними засобами, але не держіть їх більш як 5 хвилин.

Чи можливе прання вишитого виробу від ukrglamour.com.ua у пральній машині? Так, з використовуванням режиму ручного або делікатного прання, в спеціальному мішку, окремо від інших речей. Температура води при цьому не повинна перевищувати 30 градусів. Не можна використовувати пральний порошок з відбілюванням та віджимання.

Сушіння

Перший варіант – розкласти чоловічу вишиту сорочку на махровому рушнику, а потім звернути його рулетом. Після того як рушник вбере до себе воду, треба розкласти вишиванку на сухому рушнику та залишити до повного висихання.

Другий варіант – сушити на рушнику в розправленому стані навиворіт. Не можна допускати попадання прямих сонячних променів.

Прасування

Прасують вишиванку ледь вологою, з виворотного боку, на м’якій тканині. Прасувати треба через марлю або м’яку тканину. Праску треба пересувати вздовж ниток основи, щоб запобігти деформації. Прасувати з лицьового боку не слід! Температура праски не повинна бути більше 200 градусів. Відпрасовану сорочку залишають до повного вистигання. Після того як виріб прийняв потрібну форму, його можна вішати до шафи.

Традиційні та сучасні, а також якісні вишиванки (див. пропозиції: http://ukrglamour.com.ua/vyshivanki/) можна придбати у нашому інтернет магазині!

Також буде цікаво:   Лазерная блефаропластика: превосходство процедуры