Якщо ви застрягли в 2010-му, коли займатися майнінгом вдома було ще актуально, то ця стаття спеціально для вас. Зараз ми розповімо про те, чи можна добувати цифрову валюту вдома, як це зробити, і чи прибутковий взагалі видобуток криптовалюти на домашньому ПК.

Як почати майнити на домашньому комп’ютері в 2019 році

Якщо ви новачок і не знаєте, як підійти до видобутку криптовалюти, що треба робити і, взагалі, навіщо вона потрібна, то майнити у себе вдома – відмінний спосіб дізнатися все це.

Коротко про те, з чого почати майнінг:

  • Вибрати криптовалюту.
  • Відкрити гаманець.
  • Вибрати сервіс.
  • Завантажити програму.
  • Почати видобуток валюти.

Так як в поодинці добувати криптовалюту без великих потужностей не вийде, то домашні майнери часто об’єднуються в пули. Це кілька машин, які об’єднують свої зусилля для пошуку необхідного блоку. Після того, як цей блок буде знайдений, винагорода розподіляється згідно потужностям.

Для тих, хто нічого не розуміє в майнінгу, є сервіс Kryptex. Він дозволяє завантажити програму, яка буде добувати криптовалюту в фоновому режимі і обмінювати її за поточним курсом. На потужному ПК можна заробити до 2 тисяч гривень в місяць.

На домашньому комп’ютері є сенс займатися майнінгом, тільки якщо ви взагалі в цьому не розбираєтеся. Для початківців це буде можливістю вивчити кухню видобутку криптовалюти з перших рук.

Скільки можна заробити

Тепер до питання про можливий заробіток зі звичайним комп’ютером. Для сучасних криптовалют потрібні потужності, які може видати тільки одна деталь комп’ютера – відеокарта. Про видобуток криптовалюти на процесорі і жорсткому диску можете забути. І тому те, скільки ви отримаєте за день безпосередньо залежить від потужності вашої відеокарти.

Найкраще для майнінга зараз (листопад 2019) підходять Geforce RTX. Наприклад, відеокарта 2080 Ti. Розігнана карта приносить близько $1 в день. Якщо розігнати і підключити нормальне обладнання, то показник буде приблизно $ 1.7/день при належному везінні. І це якщо комп’ютер буде працювати 24\7. Погодьтеся, не найбільш вражаюча цифра.

Визначивши хешрейт, можна розрахувати повністю термін окупності вашої карти на сервісі Whattomine – http://whattomine.com/calculators. Додатково необхідно вказати ціну за електрику і потужність пристрою. Сервіс періодично оновлює інформацію (включаючи збільшення рівня складності, зниження плати за розшифровку блоків), тому про актуальність даних можна не турбуватися.

Чому не потрібно майнити на ноутбуках

Тепер трохи про майнінг на ноутбуках. У 2010-2011 роках, можна було добувати криптовалюту практично на всьому. Напевно, десь знайшлися б умільці, які змогли б зробити ферму з тостерів. Але зараз все дуже змінилося. Майнерів стало багато, алгоритми ускладнилися і тепер для того, щоб добувати 1 біткойн в день потрібно комп’ютер божевільної потужності.

На ноутбуці майнити невигідно. Від слова зовсім. Особливо в Україні. Зі стрибком долара, техніка стала дійсно дуже дорогою.

Ціна мінімально придатного для майнінга ноутбука починається від 1000 доларів США. Більш того, до таких моделей швидше за все доведеться підключати додаткові відеокарти, щоб отримувати хоч якийсь дохід.

ПК або ферма – що вигідніше

Майнінг в домашніх умовах вкрай невигідна затія. І це пов’язано відразу з двома факторами:

  1. домашні ПК і ноутбуки мають вкрай низькі потужності для повноцінного заняття майнінгом;
  2. електрика будинку досить дорога.

Як вже говорилося вище, для видобутку криптовалюти потрібна тільки відеокарта. Тобто, якщо ви купите повноцінний ігровий, потужний комп’ютер, ефективність витрат складе 30-40%. А це дуже нерентабельні вкладення.

А якщо додати до цих витрат зростаючі видатки ПО, електрику і систему охолодження, то з’ясується, що майнити криптовалюту на домашньому ПК в 3-4 рази дорожче звичайної ферми.

Трохи цифр. Для того, щоб зібрати ПК, який підтримає 2 відеокарти GeForce RTX 2080, буде потрібно близько 2 000 доларів США. Повноцінна ферма на 4 картах RTX 2080 коштує приблизно 3 000 доларів США. Тобто, в 2 рази більш сильні потужності для майнінга стоять лише на 30% дорожче. І чим гірше ПК, тим більша різниця.

Саме тому майнінг біткоїна, ефір, лайткоіни та інші дорогі валюти на домашньому ПК зараз просто невигідні. Давайте розглянемо альтернативи видобутку криптовалюти на домашньому ПК.

Також буде цікаво:   Учені створили синтетичні людські ембріони без репродуктивних клітин

Альтернатива домашньому ПК

Якщо ви хочете заробляти на видобутку криптовалюти, то краще зробити свою майнінг-ферму. За обсягом вона займає не більше 1 кубометра, не видає сильного стороннього шуму і при правильному охолодженні навіть не нагрівається.

Ціна на бюджетні ферми становить від 120 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. А окупаються такі ферми, якщо купувати їх з українських деталей, в середньому за 1-5 років. Але якщо замовляти відеокарти із-за кордону, то ціна, і відповідно, терміни окупності, впадуть майже в 2 рази (в першу чергу через націнки ритейлерів).

Інший варіант: купити ASIC – спеціальний пристрій для видобутку криптовалюти. Ціни на них складають від $ 500 до $ 4000, тому попередньо варто вивчити характеристики моделей, порахувати прибутковість і окупність на сайті https://whattomine.com/asic.

Також є ще один варіант – хмарний майнінг. Він працює за наступним принципом:

  • Велика компанія закуповує обладнання.
  • Налаштовує його спеціально для майнінга.
  • Продає потужності звичайним користувачам.

По суті, це оренда потужності майнінг-ферми без додаткових витрат. Ви всього лише купуєте певний % від продуктивності обладнання разом з іншими людьми, оплачуючи його роботу. Це вигідно для тих, у кого немає грошей на покупку повноцінної майнінг-ферми.

Можна скористатися послугами:

  • Genesis – один з лідируючих постачальників потужностей для віддаленого майнінга.
  • HashFlare – сервіс по хмарному майнінгу, який дозволяє віддалено здійснювати процес видобутку цифрової валюти. Можна вибирати з декількох монет: Bitcoin, Ethereum, Zcash.
  • IQmining – онлайн-ринок потужностей, що з’явився у 2016 році. Устаткування налаштоване на видобуток найприбутковіших альткоїнів з подальшим обміном на біткоїни.

Хмарний майнінг приносить дохід приблизно в 1% від витрат за день. Тобто, термін окупності приблизно такий же, як і у повноцінних ферм – 100-120 днів. Тільки різниця в тому, що для хмарного майнінгу потрібно від 2 до 200 доларів, а на ферму піде 3-4 тисячі.

Відео по темі (NiceHash Miner):

Висновок

Чисто технічно зараз займатися майнінгом можна і вдома. Проблема лише в тому, що через велику кількість майнерів потрібна все більш і більш потужна техніка, і вже звичайні комп’ютери не в силах нормально справлятися з такими навантаженнями.

Домашній майнінг буде вигідний тільки в одному випадку, якщо ви будете здобувати нову криптовалюту. Тоді вам не потрібні будуть великі потужності, і з цим впорається навіть старенький ноутбук. Але якщо ви націлюєтеся на гарантоване отримання доходу і хочете зробити майнінг своїм бізнесом, то краще розглянути альтернативні варіанти: складання своєї ферми або хмарний майнінг.

Ми спробували відповісти на головні питання видобутку криптовалюти в домашніх умовах. Виробництво біткоїна, як і будь-яка інвестиція, повинна окупатися і приносити прибуток. Чи є сенс займатися майнінгом на комп’ютері у себе вдома? Напевно, це вже питання прибутковості і ризиків.