Вчені вже давно говорять про можливе шосте масове вимирання – період, коли за короткий геологічний термін вимирає істотно більша кількість видів організмів у порівнянні з фоновим значенням. Нове дослідження від біологів зі США та Франції підтверджує цю сумну тенденцію і наводить аргументи.

Зазвичай люди намагаються довести відсутність кризи статистикою Червоної книги. Проте вчені нагадують, що видова різноманітність у Червоній книзі неоднорідна. Переважно в ній враховуються птахи та ссавці, а частка безхребетних мінімальна.

Якщо сфокусуватися на молюсках, другому за чисельністю видів типу тварин, то з 1500 вимерло, за різними даними, 150-260 тисяч видів, або 7,5-13% від усіх відомих людині (≈2 млн). Для порівняння, у видів з Червоної книги темпи зникнення значно нижчі: 882 види, або 0,04%.

Ситуація не ідентична серед різних типів організмів. Наразі немає свідчень, що масове вимирання вже торкнулося морських живих організмів. А ось на рослини впливають багато в чому ті ж фактори, що загрожують існуванню тварин — але, як і у випадку безхребетних, рятувати їх мало хто поспішає.

Так, зусилля біологів призводять до результатів і багато видів вдається зберегти. Але йдеться переважно про тварин і птахів. В іншому ж прогнози невтішні: різноманітність життя на Землі продовжує скорочуватися, і багато видів зникнуть ще до того, як ми дізнаємося про їх існування.

Також буде цікаво:   В Україні вийде документальний фільм про те, що могло б статися на окупованій ЧАЕС