Ключова частина оновленого протоколу лікування – транскраніальна магнітна стимуляція тета-спалахами (iTBS). Цей метод безболісний, схвалений американськими регуляторами, його можна легко адаптувати під індивідуальні особливості пацієнта.

У ході процедури iTBS магнітні імпульси доставляються до області мозку, яка, як вважається, пов’язана з депресією. Раніше вчені пропонували шеститижневі курси щоденних сеансів, але стабільного прогресу в лікуванні досягти не вдавалося.

У нових експериментах команда доктора Нолана Вільямса впливала магнітними імпульсами на більш вузьку область мозку. Частоту спалахів змінювали залежно від того, як реагував пацієнт на процедуру.

Сеанси скоротили до десяти хвилин, але інтенсивність лікування підвищили. Протягом п’яти днів пацієнтам проводили по десять таких процедур із 50-хвилинними перервами.

Внаслідок застосування протоколу у подвійному сліпому дослідженні у групі з 29 осіб 79% пацієнтів вдалося вийти у стійку ремісію. Серед побічних ефектів деякі учасники відзначали головний біль та тимчасову втому, але в цілому вони залишилися задоволеними результатом.

Автор дослідження зазначив:

Це працює добре, швидко та неінвазивно [без пошкодження шкіри та механічного впливу на внутрішні органи]. Метод може докорінно змінити правила гри.

Нолан Вільямс
доктор медичних наук, доцент кафедри психіатрії та поведінкових наук Стенфордського університету

Один з пацієнтів, 60-річний Томмі Ван Броклін, розповів, що страждає на депресію з 1975 року. За півстоліття він перепробував безліч способів, але зараз відчув значне поліпшення. Пацієнт додав:

Я більше не прокрастиную. Я сплю краще. Я повністю відмовився від алкоголю. Я вигулюю свого собаку і знову граю на гітарі просто заради задоволення.

Томмі Ван Броклін
учасник дослідження, який страждав на депресію

Також буде цікаво:   Біологи повідомляють про початок шостого масового вимирання