Вчені з Піттсбурзького університету проаналізували, які фактори допомагають людям дотримуватися програм схуднення. Попередні результати дослідження представили на медичній конференції EHI Lifestyle, організованій Американською кардіологічною асоціацією.

Під час експерименту вчені проаналізували показники 125 дорослих людей, які записалися на 12-місячну програму зниження ваги. Протягом усього терміну програми дослідники відслідковували кілька параметрів: відповідність рекомендованого споживання калорій, рівень фізичної активності та якість сну (дані з пристроїв, що носяться, і звіти самих учасників).

Для оцінки якості сну враховували час у ліжку, тривалість сну, задоволення та почуття бадьорості після пробудження. І виявилося, що якість сну дійсно важлива тим, хто хоче дотримуватися дієти і регулярно тренуватися.

Після поправки на вік, стать, расу та наявність партнера, автори виявили, що люди з більш високою оцінкою якості сну частіше відвідували групові заняття в рамках програми, харчувалися в межах запропонованого рівня калорій та займалися фізичною активністю.

Автори зазначили, що пошуку зв’язку між вагою людей та тим, скільки вони сплять, присвячено понад сотню досліджень. Новий експеримент показав, що йдеться не про залежність між кількістю сну і вагою безпосередньо. Насправді від того, чи висипаємося ми, залежить, чи здатні ми робити зусилля, щоб контролювати вагу.

Ймовірно, вся справа в тому, що сон впливає на голод, метаболізм і навіть схильність вибирати здоровішу їжу та активність. Це ще один доказ того, що покращення в одній сфері життя можуть призвести і до інших покращень.

Наступний крок — дослідити, наскільки ефективно допомагає покращення сну збільшенню фізичної активності та втраті ваги під час експериментів із добровольцями. Крім цього, важливо розширити вибірку добровольців: у вихідному експерименті переважали білі жінки із середнім віком 50 років.

Також необхідно з’ясувати, як слід діяти тим, хто хоче налагодити сон та схуднути. Чи потрібно спочатку впорядкувати сон, а вже потім вводити в графік тренування, чи ці зміни краще починати одночасно? Наукові дані на цю тему, ймовірно, з’являться за кілька місяців чи років.

Також буде цікаво:   Які фільми та серіали номінували на «Золотий глобус» 2022 року