Відомий підприємець і фахівець з харчування Дейв Еспрі розповів про прості способи стати здоровішими, знизити стрес і зміцнити свій організм.

Дейв Еспрі – фахівець із харчування, біохакер, підприємець. Вивчає всі можливі способи взяти під контроль свій організм і поліпшити його роботу. Автор книги «Куленепробивна дієта».

Вітамін D3

Його ще можна назвати вітаміном сонця, тому що він виробляється в шкірі під впливом сонячного світла. Причому людям зі смаглявою шкірою для вироблення цього вітаміну потрібно довше перебувати на сонці, ніж тим, у кого шкіра бліда.

Зараз багато батьків побоюються впливу ультрафіолету і не дозволяють дітям перебувати на сонці або змушують їх користуватися сонцезахисними кремами. Це може привести до серйозних проблем, адже недолік вітаміну D пов’язаний з ризиком розвитку рахіту. Крім того, вітамін D впливає на безліч біологічних процесів в організмі, в тому числі на правильний розвиток мозку. Якщо діти мало часу проводять на сонці, це може позначитися на їх успішності.

Корисні жири

Дейв – прихильник дієти з високим вмістом жирів. Про це він докладно розповідає у своїй книзі «Куленепробивна дієта». На його думку, до 50% всіх споживаних калорій потрібно отримувати з корисних жирів. Це особливо важливо для дітей до семи років, так як їм потрібно багато жирних кислот.

При цьому Дейв посилається на відомого автора Гері Таубс. Таубс вважає, що дієта, що включає продукти з високим вмістом корисних жирів – кокосове і оливкове масла, вершкове масло з молока корів, яких годували тільки травою, – значно краще впливає на рівень енергії у дітей. Таке харчування допомагає їм довше залишатися ситими і краще концентруватися.

І для цього не обов’язково купувати якісь дорогі продукти. Просто додайте в звичайну вівсянку на сніданок столову ложку кокосового масла, воно особливо корисно для роботи мозку.

Також, на думку Дейва, зовсім не обов’язково скорочувати кількість споживаних калорій, щоб скинути вагу. Замість цього потрібно скоротити вживання шкідливих жирів і крохмалю. Це Дейв перевірив на власному досвіді і схуд на 45 кілограмів.

Для правильного харчування важливі три типи харчових речовин: макро-, мікро- і антинутріенти.

Відмова від дієти

20-30% одержуваних організмом калорій йдуть на роботу мозку. Тому чим менше калорій ми споживаємо, тим менше енергії отримує наш мозок.

Коли ми скорочуємо кількість калорій, ми начебто подаємо організму сигнал «Настав голод! Загроза виживання виду!». Природно, це викликає стрес.

Також буде цікаво:   10 простих способів подолати стрес

Якщо до дієти додати ще й інтенсивне фізичне навантаження, ви як ніби говорите організму: «Голод! І за мною женеться тигр!». Виробляється багато гормонів стресу, серце б’ється частіше, організм працює в режимі паніки. Якийсь час це може навіть здаватися приємним, але схуднути це не допоможе.

Так що, якщо хочете знизити рівень стресу, не виснажуйте себе дієтами – харчуйтеся повноцінно.

Рух і дихання

Дуже важливо ще в дитинстві навчитися керувати своїм тілом: розвивати витривалість, гнучкість і координацію. Тоді і з віком буде менше травм. Для цього добре підходить йога або функціональний тренінг. Вони навчать дитину правильно рухатися, а це впливає не тільки на фізичні дані, але і на мозок.

Не менш важливо навчитися правильно дихати. Це розвиває стійкість до стресу і навіть чуйність.

Дейв пропонує щодня протягом 30-40 хвилин робити таку дихальну вправу: 5 секунд – вдих, 5 секунд – видих. Виконуйте його вранці протягом 40 днів – саме стільки часу потрібно, щоб звичка вкоренилася. Сам біохакер називає цю техніку ментальним душем.

Контроль за частотою серцевих скорочень

Дейв Еспрі вважає, що ми можемо натренувати своє серце і змінити частоту серцевих скорочень. Це допоможе нам контролювати реакцію на стрес. Для цього був створений спеціальний прилад біологічного зворотного зв’язку. Потрібно піднести палець до сенсора і дихати в ритмі, який пропонує гаджет. Коли серце почне битися в ідеальному для вас ритмі, на приладі загориться зелений вогник.

Виробники обіцяють, що приблизно за тиждень роботи з цим приладом можна навчити своє серце битися по-іншому. Натренувавши його, ми зможемо просто вимикати стрес. Однак цей метод піддається критиці багатьма вченими.