Мова тіла надзвичайно важлива при спілкуванні і може сказати про вас набагато більше, ніж вимовлені вами слова. Тому краще позбутися деяких невербальних навичок, які ми часто не помічаємо за собою, на відміну від наших співрозмовників.

1. Не дерзайте

Як каже Тоня Рейман, експерт з мови тіла і автор книги «Влада міміки і жестів. Як досягти успіху в справах і в житті», дерзання видає ваше хвилювання і невпевненість. Навряд чи це ті якості, які ви хочете продемонструвати співрозмовнику.

2. Не теребіть волосся

Постійні дотики до волосся не тільки відволікають, але і з часом завдають шкоди вашій шевелюрі. Краще крутіть в руках м’ячик для зняття стресу.

3. Не схрещуйте руки

Багато приймають таку позу і горбляться просто тому, що не знають, куди подіти руки. У співрозмовника може скластися враження, що ви намагаєтеся зачинитися, а це викликає недовіру. Намагайтеся під час розмови завжди тримати долоні на увазі. Коли співрозмовник не бачить ваші руки, йому здається, що ви щось приховуєте.

4. Не перестарайтеся з жестикуляцією

Жестикулювати чи ні? Це питання складне. Деякі під час розмови зберігають повну нерухомість, інші, навпаки, крутяться і розмахують руками.

Консультант з поведінки Ванесса ван відзначає, що жестикуляція – ефективний спосіб заволодіти увагою слухачів. Головне – уникати жестів, які можуть збити з пантелику. Не показуйте пальцем, чи не диригуйте уявним оркестром і уникайте зовсім вже постановочних жестів.

5. Не шаркайте ногами

Люди часто судять про інших по першому враженню, і навіть хода може сильно вплинути на думку, що про вас складеться. Намагайтеся ходити впевнено і ні в якому разі не шаркайте ногами.

6. Не забувайте посміхатися

Посмішка демонструє впевненість, відкритість і теплоту. Крім того, вона змушує співрозмовника посміхнутися у відповідь. Людину, яка не посміхається під час бесіди, можуть порахувати похмурим або замкнутим.

7. Не проявляйте неуважність

Ніщо так не дратує, як людина, яка явно не слухає співрозмовника.

Так, деякі люди по натурі розсіяні. І у вас дійсно може бути багато справ. Проте намагайтеся тримати бажання постійно перевіряти свій телефон або дивитися на годинник під контролем. Інакше вас вважатимуть невихованим або бездушним.

8. Не сутультесь

Стійте прямо. Сутулість надає вам невпевнений вигляд і шкодить спині.

9. Підтримуйте зоровий контакт

Це ще одна звичка, в якій важливо дотримуватися помірності. Занадто пильний погляд викличе у вашого співрозмовника дискомфорт, але відсутність зорового контакту можна вважати за ознаку неприязні або невпевненості в собі.

Також буде цікаво:   Що таке автостайлер

10. Не сидіть нерухомо

Звичайно, не потрібно під час розмови крутитися і соватися, але і в іншу крайність впадати не варто. Повна нерухомість послужить сигналом про те, що ви не зацікавлені в думці мовця.

Замість цього спробуйте повторити позу співрозмовника. Не копіюйте її повністю, це може образити, а спробуйте перейняти деякі жести і вирази обличчя.

11. Стежте за тим, щоб ваші вербальні і невербальні сигнали збігалися

Вчені з Університету священного серця в Коннектикуті присвятили відносинам вербальної і невербальної комунікації окреме дослідження. І хоча воно проводилося тільки серед одружених пар, результати цілком універсальні. Коли вербальне і невербальне повідомлення не збігаються, невербальні сигнали несуть основний емоційний посил. Тому завжди стежте за тим, щоб ваші вербальні і невербальні сигнали збігалися.