Прості рекомендації на випадок підвищеного ризику захворювання.

Перевірте симптоми

За даними ВООЗ, симптоми зараження коронавірусом COVID-19 такі ж, як і при багатьох ГРВІ: сухий кашель, висока температура, утруднене дихання, біль в горлі, слабкість і нездужання. Рідше зустрічається нудота і блювота, головний біль, діарея і закладеність носа. Якщо у вас спостерігаються якісь із цих симптомів, особливо сухий кашель з температурою і задишкою, то ризик захворювання COVID-19 дійсно є.

Телефонуйте в швидку

При наявності симптомів коронавіруса необхідно звернутися за медичною допомогою. Навіть якщо вам здається, що це банальна застуда, ви повинні сповістити про тривожні симптоми вашого сімейного лікаря, якого можна викликати додому, звернувшись по телефону вашої поліклініки або за номером 103.

Рішення про необхідність аналізу на коронавірус приймає лікар. Для дослідження береться мазок з носа і/або ротоглотки. Самостійна здача аналізів на коронавірус не передбачена. Обстеження проводиться безкоштовно.

Для отримання консультації за симптомами чи інших питань, що стосуються захворювання, ви можете зателефонувати на 103.

Слідкуйте за своїм станом

Залежно від симптомів і вашого самопочуття медичний працівник може залишити вас на домашньому лікуванні або ж відправити в стаціонар. У першому випадку важливо стежити за станом свого здоров’я і при його погіршенні знову звернутися за допомогою.

Ні в якому разі не займайтеся самолікуванням і не приймайте препарати, які вам не прописали.

Постарайтесь ізолювати себе

Тривалість хвороби зазвичай становить два тижні. У важких випадках – від 3 до 6 тижнів. Якщо прийнято рішення домашнього лікування коронавіруса, вам не можна виходити з дому. Якщо ви живете один, попросіть друзів або знайомих привезти вам всі необхідні продукти та інші товари, які можуть знадобитися. Передавати їх потрібно без прямого контакту – нехай вони залишать їх під дверима.

Якщо ви живете не один, то для захисту близьких необхідно ізолюватися в окремій кімнаті і намагатися ні з ким не контактувати. Особливо з тими, кому більше 60 років, оскільки вони знаходяться в групі високого ризику. До речі, всім домочадцям теж доведеться пройти обстеження і, швидше за все, теж не виходити з дому.

В будинку потрібно замінити всі рушники у ванній кімнаті і на кухні. У кожного члена сім’ї повинен бути його персональний рушник. Те ж саме стосується посуду і засобів особистої гігієни. Часто провітрюйте приміщення. Зберігайте чистоту і якомога частіше мийте і дезінфікують поверхні побутовими миючими засобами.

Також буде цікаво:   Євросоюз відкриє кордони для вакцинованих туристів

Не піддавайтеся паніці

Навіть якщо ви впевнені, що у вас коронавірусна інфекція, не піддавайтеся паніці. Пам’ятайте, що в переважній більшості випадків хвороба проходить без помітних ускладнень з легкими ознаками зараження. Не нехтуйте заходами профілактики, носіть маску, продовжуйте ретельно мити руки і дотримуйтесь ізоляції.