Потоп в квартирі є дуже неприємною ситуацією, яка тягне за собою витрати на проведення ремонту в помешканні. Тому якщо вас затопили сусіди, в обов’язковому порядку слід зробити певний алгоритм дій, щоб мати в подальшому можливість отримати відшкодування шкоди від винних. Але тут важливо чітко розуміти що варто зробити. Давайте про це поговоримо більш детально.

Алгоритм дій при затоплені

Як тільки ви побачили ознаки затоплення, необхідно відразу з’ясувати звідки воно виходить, хто є ініціатором. Відразу піднімайтесь до сусідів та з’ясовуйте що у них трапилось. Доволі часто в такі моменти сусіди відсутні, тому не варто опускати руки і намагатись знайти їх за телефоном. Саме тому заздалегідь варто мати контакти всіх своїх сусідів, причому як зверху, так і знизу, а також тих, з ким ви проживаєте на одному поверсі.

Якщо ж координати мешканців відсутні, необхідно звернутись в управлінську компанію, до голови ОСББ.

Бувають ситуації, коли перекрити воду не мають змоги сусіди, або не знають як, в цьому випадку необхідно залучати спеціалістів – сантехніка. Дуже хороший варіант перекрити подачу води у всьому під’їзді. Хоч це і дискомфорт для інших мешканців, але в безвихідній ситуації це дуже допомагає.

Ще один важливий момент – поява води у помешканні є великим ризиком, адже коли вона контактує з електричним струмом, може виникнути коротке замикання. А це вже тягне за собою ризики пошкодження домашніх електроприводів. Саме тому варто вимкнути в квартирі світло.

Коли всі дії виконані (перекрита вода, повідомлені сусіди, вимкнута електрика), можна приступати до інших дій, які будуть переслідувати ціль максимального захисту постраждалої сторони.

Що робити після затоплення

Усунення причин затоплення це тільки перший крок, в подальшому власника чекає велика кількість різноманітних дій, які направлені на захист своїх майнових прав та відшкодування шкоди. Найперше – варто всі події по затопленню зафільмувати документально, для цього варто зробити фото- та відеофіксацію.

Якщо квартиру затопили сусіди, зафіксуйте документально, на відео і фото факти завданих збитків від протікання води. Ідеальний варіант, коли при складанні акту присутні представники організації, яка обслуговує будинок (управлінська компанія, ОСББ), а ще хороший варіант залучити до цього свідків. Всі вони повинні підписати акт. В цьому документі варто зазначити обсяги пошкодження, перелік пошкодженого майна, дата затоплення, документ повинні підписати всі члени комісії.

Також буде цікаво:   Повітряні фільтри для вентиляції