Визнання сучасної системи земельних електронних торгів офіційною в Україні принесло багато нововведень, які цікавлять суспільство. Зокрема, люди бурхливо обговорюють питання вартості земель сільськогосподарського призначення та особливості процедури онлайн торгів у системі Прозорро.Продажі. Прийняття нового закону не тільки робить торги відкритими для всіх громадян України, але і повністю змінює процедуру аукціонів. Раніше прості українці не мали змоги брати участь у земельних торгах, оскільки вони відбувалися закрито. Дуже часто організатори таких аукціонів продавали землі особливим клієнтам за спеціальною заниженою вартістю. Таким чином розпродувалися землі за безцінь, що негативно позначилося на загальному економічному розвитку. 

Запровадження нової системи кардинально змінило ситуацію, адже за новими правилами приймати участь в електронних торгах можуть тільки громадяни України, а подача заявок відбувається конфіденційно, що виключає можливість домовитися заздалегідь з організаторами. Дотримання прозорих та чесних засада забезпечується спеціалістами Прозорро.Продажі та користувачами системи, які мають право в будь-який час подивитися як проходять торги та повідомити про наявність порушень. Акредитовані в системі Prozorro.Sale майданчики-партнери надають доступ до всіх актуальних земельних лотів, які є в Україні. Одним із таких ресурсів є Українська Універсальна Біржа, яка найпершою отримала офіційне визнання на законодавчому рівні. 

Як прийняти участь у відкритих онлайн торгах по продажу земельних ділянок в Україні

Для того, щоб отримати змогу переглянути всі лоти стосовно продажу та оренди землі, необхідно пройти реєстрацію на майданчику УУБ. Після цього вам стануть доступні всі аукціони та з’явиться можливість позмагатися за вигідні пропозиції щодо співпраці з надійними партнерами. 

Приймати участь у торгах по продажу земельних угідь можуть лише зареєстровані учасники системи які є громадянами України. До торгів, що стосуються права оренди, можуть залучатися також іноземці. Такі обмеження необхідні для того, щоб забезпечити українців можливістю першочергового придбання земельних ділянок, а вже потім залучати громадян інших держав. Наразі діє обмеження на купівлю с/г угідь – не більше 100 га в одні руки. Процедура проведення відкритих торгів проходить у спрощеному форматі. Таке рішення було ухвалене задля того, щоб залучити якомога більше людей до системи електронних аукціонів та створити конкурентоспроможний ринок землі. За короткий проміжок часу онлайн торги вже встигли позитивно вплинути на загальний стан аграрного ринку України і принесли державі кількамільйонний дохід. Дізнатися більше інформації про особливості проведення земельних аукціонів та перспективи розвитку аграрного сектору економіки можна за посиланням https://www.uub.com.ua/presscenter/novyny-birzhi/zakon-ukraini-pro-zemelni-auktsioni-yaki-zmini-vin-peredbachae/.

Також буде цікаво:   Інтерв’ю Девіда Леттермана з Володимиром Зеленським номінували на премію «Еммі-2023»