«Невідомою помилкою» може бути як руйнування файлової структури, так і апаратна несправність самої пам’яті. Для початку варто уточнити, чи потрібно вам відновити видимість даних на карті або ви просто хочете продовжити користуватися нею – від цього будуть залежати ваші подальші дії.
Якщо дані з карти не потрібні
У цьому випадку вам достатньо просто відформатувати карту через настройки і продовжувати використовувати її.
Якщо карту вже не видно в настройках, то її потрібно витягти з телефону і протестувати на комп’ютері через картрідер. Для цього можна використовувати будь-які програми перевірки дисків на бед-блоки – наприклад, HDD Scan (режим «читання»).
Якщо ж карта містить нечитабельні осередки або не визначається взагалі, то вона вважається непридатною до експлуатації. Залишається або викинути її, або повернути по гарантії.
Якщо дані потрібні і карта пам’яті працює
Тут є важливий момент, як спочатку була відформатована картка – як знімний накопичувач для перенесення даних або для внутрішнього використання як додаткова пам’ять телефону.
Раніше, коли в Android не використовувалося шифрування за замовчуванням, робочі флешки можна було сканувати програмами для відновлення даних.
Однак зараз, коли шифрування застосовується вже в кожному телефоні, при форматуванні microSD в більшості випадків інформація теж шифрується (залежить від виробника телефону). І в результаті на комп’ютері відновити самостійно нічого не вийде, так як ключ шифрування – в смартфоні.
Якщо ви не знаєте, є у вас шифрування чи ні, просто спробуйте будь-яку програму для відновлення даних. Якщо карта пам’яті зашифрована – на ній нічого не знайдеться.
Якщо ж картка використовувалася як додаткова пам’ять, то вона буде зашифрованою. В такому випадку в домашніх умовах нічого зробити не вийде, оскільки буде потрібно спеціалізоване ПО.
Якщо дані потрібні, а карта пам’яті не працює
У тих випадках, коли карта пам’яті несправна, до неї потрібно припаюватися, зчитувати программатором і розбирати вийшовший образ з ладу, так як дані там не лежать в явному вигляді, а розкидані по певним алгоритмам.
Для всіх цих маніпуляцій теж потрібне спеціалізоване обладнання та комплектуючі, ПЗ, а іноді навіть рентген – щоб з’ясувати, до яких саме контактів приєднуватися.
А це означає, що своїми силами дані в такій ситуації не відновити – доведеться віддавати телефон на кілька днів в лабораторію, яка займається відновленням даних.