Перед пошуком пристрою для очищення води зі свердловини доведеться відразу усвідомити, що вода добувається таким чином, є первинною. І це значить, що в воді буде міститися повний набір всіх можливих домішок, тож фильтр для воды из скважины доведеться вибирати індивідуально.

Підземні джерела теж бувають різні. І вода з цих джерел теж може відрізнятися за складом. На сьогодні скважинная вода добувається з:

  • пісочній свердловини;
  • артезіанської;
  • абіссінського колодязя

Кожен варіант по-різному видобувається, і відповідно до цього домішки матимуть трохи різний склад. І набір фільтрів для повноцінної системи водопідготовки буде трохи різним. У пісочного видобутку, глибина залягання зовсім невелика, близько тридцяти метрів. Тому зараженість різними домішками і токсинами буде вище. Перший фільтр, який поставлять на це джерело – це латунна перфорація, яка буде первинно утримувати механічні домішки. Термін служби такого джерела невелика, а відповідно і всю систему водопідготовки доведеться коригувати. Тобто потрібно врахувати можливість поміняти фільтри або збільшити їх продуктивність.

Тепер про артезіанську воду. Така свердловина прослужить років 70, що є великим плюс для вибору правильних фільтрів. Але це найдорожче джерело води, тому що для того, щоб її пробурити доведеться чимало витратитися, але якість води і довговічність її подачі перекривають витрати.

І третій варіант джерела – абіссінський або трубчастий колодязь. У нього не потрапляють спори і бруд, в більшості випадків навіть поріг жорсткості в такій воді допустимий.

Який набір приладів доведеться використовувати при заборі води з свердловин? Перш за все, це механічний прилад, який прибере всі тверді домішки, аж до піску. Він може являти собою сітку на кінці труби в свердловині. А може бути і гравійний фільтр. Кращий фільтр назвати складно, тому що сфера використання у всіх різниться. Механічні засипки можуть бути у вигляді гравію або керамзиту. Можна фільтрувати домішки і за допомогою сіток. Гравій буде більш довговічним, тому що не схильний до корозії, але схильний до замулювання.

Якщо вода каламутна і аналіз її підтвердив наявність дуже дрібних твердих домішок, то доведеться додавати в систему ще адсорбуючий фільтр, який усуне і запахи, і колір, і каламутність.

Решта фільтрів будуть повністю залежати від наявності домішок. Що ж стосується пом’якшення, то в воді з артезіанської свердловини рідко коли буває жорсткість. Це зайвий раз говорить про те, що аналізом нехтувати не можна, щоб не витрачатися на зайві прилади.

Також буде цікаво:   Покупки в закордонних інтернет-магазинах: правила і переваги