Перед пошуком пристрою для очищення води зі свердловини доведеться відразу усвідомити, що вода добувається таким чином, є первинною. І це значить, що в воді буде міститися повний набір всіх можливих домішок, тож фильтр для воды из скважины доведеться вибирати індивідуально.

Підземні джерела теж бувають різні. І вода з цих джерел теж може відрізнятися за складом. На сьогодні скважинная вода добувається з:

  • пісочній свердловини;
  • артезіанської;
  • абіссінського колодязя

Кожен варіант по-різному видобувається, і відповідно до цього домішки матимуть трохи різний склад. І набір фільтрів для повноцінної системи водопідготовки буде трохи різним. У пісочного видобутку, глибина залягання зовсім невелика, близько тридцяти метрів. Тому зараженість різними домішками і токсинами буде вище. Перший фільтр, який поставлять на це джерело – це латунна перфорація, яка буде первинно утримувати механічні домішки. Термін служби такого джерела невелика, а відповідно і всю систему водопідготовки доведеться коригувати. Тобто потрібно врахувати можливість поміняти фільтри або збільшити їх продуктивність.

Тепер про артезіанську воду. Така свердловина прослужить років 70, що є великим плюс для вибору правильних фільтрів. Але це найдорожче джерело води, тому що для того, щоб її пробурити доведеться чимало витратитися, але якість води і довговічність її подачі перекривають витрати.

І третій варіант джерела – абіссінський або трубчастий колодязь. У нього не потрапляють спори і бруд, в більшості випадків навіть поріг жорсткості в такій воді допустимий.

Який набір приладів доведеться використовувати при заборі води з свердловин? Перш за все, це механічний прилад, який прибере всі тверді домішки, аж до піску. Він може являти собою сітку на кінці труби в свердловині. А може бути і гравійний фільтр. Кращий фільтр назвати складно, тому що сфера використання у всіх різниться. Механічні засипки можуть бути у вигляді гравію або керамзиту. Можна фільтрувати домішки і за допомогою сіток. Гравій буде більш довговічним, тому що не схильний до корозії, але схильний до замулювання.

Якщо вода каламутна і аналіз її підтвердив наявність дуже дрібних твердих домішок, то доведеться додавати в систему ще адсорбуючий фільтр, який усуне і запахи, і колір, і каламутність.

Решта фільтрів будуть повністю залежати від наявності домішок. Що ж стосується пом’якшення, то в воді з артезіанської свердловини рідко коли буває жорсткість. Це зайвий раз говорить про те, що аналізом нехтувати не можна, щоб не витрачатися на зайві прилади.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.