Всі стикалися з цим неприємним відчуттям, коли прокидаєшся вранці і відчуваєш, що захворюєш. Видання The Sun поговорило з британськими експертами і з їх допомогою склали «ідеальний розпорядок дня» для тих, хто хоче поправитися за добу і не розболітися.
Ранок
Почніть свій день з гарячого душу. Як стверджує професссор Кардіфського університету і фахівець з лікування застуди Рон Еклз, пар знімає закладеність носа, а гаряча вода допомагає послабити ломоту тіла.
Після цього нутриціолог Аманда Арселл радить зарядитися дозою вітаміну C. До сніданку можна додати фруктовий салат з апельсинів і ківі, або доповнити кашу свіжими ягодами. А ось від кави і чаю варто відмовитися: вони містять кофеїн, який виводить дуже швидко з організму рідину. Куди ефективніше і корисніше підбадьоритися склянкою свіжовичавленого апельсинового соку.
День
Постарайтеся відкласти всі справи і залишитися вдома в теплі при перших же симптомах застуди. Якщо вийти все ж необхідно, перш за все потрібно захищати від холоду ніс – саме в ньому відбувається основна боротьба антитіл з вірусами. Закрийте ніс теплим шарфом і візьміть з собою зволожуючий спрей для носа.
Вважається, що найкраща їжа при хвороби – курячий суп, і з цією думкою абсолютно згоден Адам Фрош, ЛОР-хірург англійської лікарні Лістер. Такий суп не тільки поживний, а й надає відчуття тепла і затишку – ідеальне блюдо при хворобі. Лікар також порадив пити якомога більше води і уникати алкоголю.
Якщо апетит не постраждав, то між прийомами їжі варто з’їсти пару жмень бразильських горіхів. За словами Аманди Арселл, в цих горіхах міститься селен – важливий елемент для імунної системи. Він зв’язується з протеїнами і допомагає боротися з вірусами.
Вечір
Краще блюдо, яке можна з’їсти на вечерю – гострий каррі. Аманда пояснює, що спеції дратують слизову носа, позбавляючи від закладеності, завдяки чому його буде легше прочистити. Після цього ви моментально відчуєте себе краще.
Нерідко при перших же симптомах застуди люди приймають купу таблеток, сподіваючись, що хоч щось подіє. Але доктор Фрош радить обмежитися парацетомол та ібупрофеном. Дозування залежить від виробника, тому перед застосуванням обов’язково перевірте інструкцію. Останню таблетку ібупрофену краще прийняти на ніч: його дія зазвичай триває довше, і це допоможе вам заснути. Обидва препарати діють досить схоже, і разом вони борються з температурою і болем.
У ліжко краще відправитися раніше. Недолік сну негативно впливає на імунну систему: зменшується вироблення захисних протеїнів. Проспати потрібно не менше 8 годин, інакше захист організму ослабне і ефекту від денних процедур буде мало.