Про ці прості правила ми часто забуваємо. І дарма.

Одягайтеся по погоді

Легко одягатися в мороз тільки тому, що зупинка поруч з будинком, – погана ідея. Навіть якщо більшу частину часу ви проводите в транспорті.

Ніколи не знаєш, що чекає в маршрутці: духота і тиснява або сира підлога і відкриті вікна. Ви можете вийти звідти як мокрі, так і змерзлими, що, за деякими даними, збільшує ризик підхопити вірусну інфекцію.

Захистіть себе від хворих

Повністю убезпечити себе в транспорті неможливо. Але можна зменшити ризики. Причому піти в інший кінець салону не так ефективно, як просто відвернутися і на кілька секунд затримати дихання, коли хтось чхнув або кашлянув.

Віруси і бактерії моментально розлітаються по всьому салону, але швидко осідають. Важливо вберегти слизові носа, очей і рота, поки інфекція ще в повітрі.

Менше торкайтеся до навколишніх предметів

Постарайтеся їхати сидячи, щоб менше триматися за поручні. Саме на них осідають віруси і бактерії, що розлетілися по повітрю після чхання та кашлю інших пасажирів.

По можливості оплачуйте проїзд електронною картою, якщо не хочете хвилюватися про те, скільки різних мікроб живе на купюрах і монетах. Карта не тільки зручніше готівки, але і безпечніше.

Не чіпайте обличчя і волосся до тих пір, поки не помиєте руки або не скористалися антисептиком.

Так, взуття після повернення додому теж треба вимити теплою водою з милом. Осілої інфекції на ній, швидше за все, більше, ніж на будь-якому іншому елементі вашого гардеробу.

Не сподівайтеся на медичну маску

До медичних масок у сучасних медиків ставлення неоднозначне. Експерти американських центрів з контролю і профілактики захворювань (CDC), наприклад, рекомендують носити їх тільки тим, хто чхає і кашляє – щоб захистити від інфекції оточуючих. Фахівці Всесвітньої організації охорони здоров’я додають: маска може стати в нагоді також тим, хто доглядає за людиною, хворим на ГРВІ, тобто знаходиться з ним в регулярному і близькому контакті.

В інших випадках використання масок не дуже ефективно. Однак вони захистять вас від спроб випадково торкнутися брудними руками носа або рота.

Одягати чи ні – вирішуйте самі. Тільки врахуйте, що маску необхідно замінити на нову, як тільки вона стане вологою від дихання (як правило через 2-3 години).

Не їжте і не пийте в транспорті

Це прямий шлях бактеріям у ваш організм. Та й їсти в громадському транспорті як мінімум непристойно.

Також буде цікаво:   Що таке коронавірус і як ним не захворіти

Вибирайте наземний транспорт

Метро не найкращий засіб пересування в період епідемії. В таких умовах збудники хвороб прекрасно множаться і легко вражають організми величезною кількості людей, що зібралися в метро.

Уникайте скупчення людей

Пропустіть переповнену маршрутку і дочекайтеся наступну. Виберіть просторий трамвай або автобус, нехай і на шкоду швидкості. Чим менше ви контактуєте з сторонніми людьми, тим нижче шанс підхопити хворобу.

Ну а якщо відстань дозволяє, намагайтеся ходити пішки. Хоча б під час епідемій – вбережете себе від інфекцій. До того ж піші прогулянки корисні самі по собі.