Ми всі чули про масонів і їх мету глобального домінування через новий світовий порядок, але чи багато хто з нас знає що-небудь істотне про це? Масонство одне з найстаріших і найбільших в світі братств. Насправді це суспільство не таке вже і таємне.

Масони стверджують, що їх єдина мета – зробити людей краще, а ідеали дружби, милосердя і братська любов вижили крізь століття навіть в найпотужніших політичних, військових і релігійних конфліктах. Масонство – це не зібрання або місце для поклоніння. Це не релігія, як багато хто думає, тут не вчять релігійної філософії. Але як і раніше залишається багато питань до цього братства.

Отже, хто ж такі масони?

1. Число масонів по всьому світу приблизно дорівнює 5 мільйонам (з них близько 480 тисяч у Великобританії і 2 мільйони в США).

2. Багато хто вважає, що масонство – секретне суспільство, але це не так. Масони можуть вільно повідомляти про свою приналежність, хоча і не можуть розкривати секрети ордена.

3. Загальноприйнятою датою появи масонства вважається 24 червня 1717 рокі, коли була створена Велика Ложа Лондона. Після цієї дати Великі Ложі стали керувати іншими ложами.

4. Товариство масонів використовує методи і інструменти каменярів для навчання своїх членів принципам моралі, дружби і братерської любові. Тому основною емблемою товариства стали циркуль і косинець.

5. Зазвичай вважається, що масони використовують символи для засекречування своєї діяльності. Однак символи з’явилися на самих ранніх етапах становлення братства, коли багато його члени не вміли читати. Рясна символіка служила для нагадування про уроки братства.

6. Найстарішим масонським символом можна назвати циркуль і косинець. Це найбільш розпізнавальний знак, хоча його точний зміст змінюється в різних країнах.

7. Масонська «ложа» – це не просто назва будівлі, а група людей, які проводять збори в цій будівлі. Кожна ложа отримує листи від «Великої Ложі», але в основному діє принцип самоврядування. Немає якоїсь єдиної церемонії для проведення зборів, ритуали змінюються від групи до групи.

8. Неможливо стати масоном, будучи атеїстом. Первинна вимога до потенційних членів – віра в якусь вищу силу.

9. Існують два відомих напрямки масонства. Регулярне, кероване Об’єднаною Великою ложею Англії і Ліберальне, представлене Великим Сходом Франції.

10. Масони зазвичай розпізнають один одного по різним «секретним» знакам, наприклад, кільця з масонською емблемою, нашивки на одязі, а іноді знамените масонське рукостискання (під час потиску великий палець торкається до руки іншої людини особливим чином).

11. Зробившим масове вбивство в Норвегії в 2011 році Андерс Брейвік був практикуючим масоном.

Також буде цікаво:   Біологи повідомляють про початок шостого масового вимирання

12. У масонів є правило – не давати свідчення проти інших масонів. Вони визнають, що це може стати причиною лжесвідчення, але для них не захистити свого – набагато більший гріх.

13. Не існує якоїсь одної людини, що виражає думку всіх масонів. Братство складається з великої кількості людей в багатьох організаціях, що підкоряються своїй територіальній Великій Ложі. Ніхто з членів не може говорити від імені всього масонства. Це обов’язок Великої Ложі, що об’єднує дану територію.

14. Існує зв’язок між масонами і Статуєю Свободи. Автор статуї Фредерік Бартольді був масоном.

15. Каменярі використовували секретні рукостискання і паролі, щоб відрізнити своїх від чужих і зберегти секрети гільдії. Тепер ці ритуали асоціюються з масонством.

16. Астронавт Базз Олдрін був членом Ложі Чистого Озера №1417 в Техасі. Він пілотував місячний модуль на Аполлоні 11 під час першого в історії примісячення з людиною на борту. Ступаючи на Місяць, він мав спеціальне доручення свого Великого Майстра – оголосити Місяць територіальною юрисдикцією Великої Ложі Техасу. Джон Гленн теж був масоном.

17. Кетрін Бабінгтон так хотіла з’ясувати, що ж це за масонство, що більше року під час зборів ховалася всередині кафедри для виступів. Коли її виявили, то майже місяць тримали в полоні.

18. До числа найбільш знаменитих масонів належать Чарльз Дарвін, Марк Твен, Уїнстон Черчілль, Джон Едгар Гувер, Бенджамін Франклін і перший президент і батько-засновник США Джордж Вашингтон.

19. Прихильники теорії змови пов’язують масонів з ілюмінатами. Але це не дуже схоже на правду, так як суспільство ілюмінатів настільки таємне, що деякі до цих пір не вірять в його існування, тоді як масони можуть вільно повідомляти про свою приналежність.

20. Гітлер вірив, що масони управляються євреями, і під час правління нацистів було вбито від 80 до 200 тисяч масонів.

21. У США жінки не можуть стати масонами, тоді як в Європі їх зазвичай допускають до ініціації.

22. По суті масонства, а можливо, і інших спільнот, лежить поклоніння Сонцю.

23. У різновиди масонства, що практикується в США, члени повинні вірити в Бога.

24. Масонський храм в Чикаго, Іллінойс побудували в 1892 році. Свого часу він був найвищою будівлею в світі, маючи висоту в 22 поверхи.

25. Під час громадянської війни в Америці солдати воюючих сторін, пізнаючи один одного як масонів, допомагали один одному і рятували одне одному життя. Навіть під час війни масонська лояльність до братерства не ослабла.