Вельми знайома ситуація в родині, де росте маленька дитина – батьки часто застають свого малюка за захоплюючим настінним живописом. Юний художник, недавно навчився ходити, до жаху мами і тата натхненно і зосереджено виводить хитромудрі малюнки на дорогих шпалерах. Сьогодні багато батьків знайшли вихід з такої ситуації. Вони створили настінний куточок на рівні вічко і ручок малюка, покривши шматочок стіни певним матеріалом, на якому він без проблем може малювати. Але є й інший вихід для реалізації подібних творчих поривів малюка – придбання для нього спеціальних ігрових зошитів, в яких він зможе потренувати свою дрібну моторику. Першою сходинкою в такому розвитку стають різні розмальовки, які сьогодні розроблені педагогами в великій кількості для дітей з самого раннього віку.

Коли малюк трохи підросте і буде готовий до більш складних завдань, починайте купувати своєму юному генію різні прописи і робочі зошити для дошкільнят. Їх сьогодні випускається дуже багато, тому варто кілька розібратися в цьому питанні: який зошит саме підійде для тих чи інших розвиваючих занять?

Починаючи з однорічного віку, малюк починає знайомитися з такими творчими заняттями, як ліплення, малювання і аплікація. Велику допомогу батькам у цьому питанні нададуть багаторазові робочі зошити серії – геній з пелюшок. Яскраві ілюстрації, цікаві ігрові завдання, пов’язані з тим чи іншим видом діяльності, не просто захоплять малюка, але і допоможуть йому освоїти перші навички ліплення, осягнути прості техніки малювання фарбами і фломастерами, навчитися робити прості аплікації.

Для розвитку пам’яті, уваги, мислення і логіки – незамінних процесів для всебічного розвитку малюка – широко застосовуються спеціальні робочі зошити. Вельми багатий і випробуваний багаторічною практикою матеріал для розвитку в цьому напрямку вказані за посиланням: https://schoolbook.com.ua/catalog/robochi-zoshiti-doh/. У цих зошитах діти будуть не тільки багато розфарбовувати (оскільки вони випускаються в чорно-білому варіанті), а й розгадувати ребуси, вирішувати головоломки, шукати нестандартні шляхи вирішення поставлених завдань. Виконання подібних завдань буде розвивати також і посидючість, і акуратність, які згодом стануть в нагоді дитині при навчанні в школі.

Існує лінійка робочих зошитів, більш відомих, як прописи. Їх випускають для дітей, починаючи з віку двох років. Подібні посібники розвивають дрібну моторику маленької ручки, тренують її і готують до листа, а також, знайомлять дитину з математичними знаками і діями. Сюди ж можна віднести робочі зошити, спрямовані на розвиток мови. Всі завдання в прописах викладені в захоплюючій формі: наприклад, вони можуть бути від імені будь-якого персонажа, що дозволить викликати жвавий інтерес дитини. Здебільшого вони вимагають розфарбовування, штрихування, обведення по контуру. Є прописи з наклейками або іншим супутнім матеріалом.

Також буде цікаво:   EDC — що це? Як зібрати EDC речі під себе?

Окремо варто сказати про робочих зошитах для ознайомлення дошкільнят з навколишнім світом, які також доступні діткам з трьох років. У цікавій ігровій формі діти знайомляться зі світом рослин, царством тварин, птахами і комахами, дізнаються про зірок, сонце й місяць і багато іншого. До цього ж розділу можна віднести і робочі зошити для вивчення основ безпеки життєдіяльності, які допоможуть малюкові дізнатися про правила гігієни, правила дорожнього руху, правилах поведінки на природі та спілкування з незнайомими людьми.

Особливо варто відзначити робочі зошити для вивчення іноземних мов. У дитячих садах зазвичай починають займатися в цьому напрямку з п’яти років, але також розроблені і успішно впроваджуються програми для дітей більш раннього віку. У будь-якому випадку робочі зошити, придбані для такого роду занять, ніяк не будуть зайвими. Вони познайомлять дитину з алфавітом, особливостями вимови, простими числами і займенниками, навчать будувати прості речення, сформують перші навички ведення діалогу.

Дітям, зростаючим в світі інформаційних технологій, просто необхідні основи інформатики. Не секрет, що багато сьогоднішніх дошкільнят знають і в якійсь мірі вміють поводитися з комп’ютером, але, як правило, це зводитися до ігор, в які вони з його допомогою грають. А ось про те, як комп’ютер влаштований, які процеси відбуваються всередині нього, як називаються його складові зовнішнього та внутрішнього призначення – це вже інший обсяг знань. І освоїти його допоможуть робочі зошити з інформатики, завдання в яких спрямовані на вивчення цих самих основ.