В наші дні не менше 30% населення планети страждає алергією.

Зростанню цієї захворюваності сприяє забруднення повітря, грунтів та водойм, вживання хімічних сполук, якими є харчові барвники, консерванти, миючі засоби та ліки.
Крім того, провідна роль у формуванні алергії належить спадкової схильності до підвищеного синтезу імуноглобулінів класу Е. Це властивість організму називається атопією, а спадкові алергічні захворювання – атопическими.

Алергія формується поступово і спочатку протікає без симптомів. Цей період називається періодом сенсибілізації і характеризується виробленням в організмі людини особливих клітин – сенсибілізованих лімфоцитів і імунноглобулінов класу Е до певної речовини – алергену. Алергеном, як правило, є нешкідливий для здорової людини фактор – домашній пил, пилок рослин, їжа або шерсть тварини. Алергія на метали, миючі засоби та ліки виникає однаково часто як у людей із спадковою схильністю до алергічних хвороб, так і у здорових.

Якщо сенсибілізація організму сталася, то при подальшому контакті з алергеном з’являються симптоми алергічних захворювань. Найчастіше такими симптомами є закладеність носа, чхання, почервоніння і свербіж очей, висипання на шкірі і утруднене дихання аж до нападів ядухи, детский аллерголог допоможе вам, та надасть першу невідкладну допомогу при появі перших симптомів.

Алергічні захворювання у відсутності лікування характеризуються хронічним перебігом і навантаженням проявів з подальшим формуванням необоротних змін органів і тканин. Якщо причинний алерген не виявлений і контакт з ним не припинено, то можливе виникнення небезпечних для життя станів – анафілактичного шоку, набряку Квінке, астматичного статусу, синдрому Лоелла та інших.

Сучасні технології дозволяють швидко з високою точністю діагностувати захворювання, проводити лікування і профілактику алергії.
Багато атопические захворювання добре піддаються лікуванню. Так, наприклад, методом специфічної імунотерапії виліковується поліноз (алергія на пилок рослин) і алергія на кліщів домашнього пилу. Після закінчення курсу такого лікування пацієнта не турбують симптоми хвороби, а потреба в ліках зменшується або, як правило, припиняється зовсім.

Також буде цікаво:   Чи справді морква покращує зір