Дієта одного з найвідоміших плавців Майкла Фелпса вже давно стала легендою. Звичайній людині кількість споживаних ним калорій може здатися жахливим, а його денну норму можна розтягнути на цілий тиждень.

Раціон

Перед змаганнями в 2008 році в Пекіні Фелпс говорив, що він споживав близько 12 000 ккал в день, або 4 000 ккал за один прийом їжі. Правда, пізніше він зізнався, що трохи перебільшив, однак їв він дійсно дуже багато.

День спортсмена починався з сендвічів з яйцем, які включали в себе практично всі класичні наповнювачі, починаючи від декількох видів сиру та смаженої цибулі і закінчуючи майонезом. Потім він переходив до млинців з шоколадом, французьких тостів, круп і омлету з п’яти яєць для поповнення запасів протеїну.

Обід Майкла складався з декількох сендвічів з сиром і шинкою, якогось енергетичного напою і тарілки пасти (близько 500 г).

На вечерю він цілком міг з’їсти цілу піцу і додати ще півкіло пасти.

На Олімпійських іграх 2008 року дієта Фелпса дала йому достатньо сил для того, щоб виграти вісім золотих медалей. У Ріо він трохи зменшив оберти, однак обсяги як і раніше вражаючі. Зараз його сніданок складається з чашки кави, фруктів, великої тарілки вівсянки і великого омлету з шинкою і сиром. На обід він може з’їсти великий сендвіч з м’ясними фрикадельками (улюблений сендвіч Джо Трібіані з серіалу «Друзі»), а на вечерю залишити щось із зернових, нежирне м’ясо і овочі.

Тренування

Плавання не спалює так багато калорій, як, наприклад, біг, однак зі своїм розкладом тренувань Фелпс цілком може дозволити собі їсти стільки, скільки захоче. Він тренується 5-6 годин практично щодня. У пікові фази своєї підготовки він пропливає в басейні по 80 км на тиждень. Іноді в один день проводить два тренування. Майкл не просто плаває, а виконує спеціальні вправи і використовує додаткове обладнання – колобашки, тренувальні лопатки і дошки для плавання. Вправи з ними дають навантаження на сідниці, ноги, м’язи черевного преса і верхню частину тіла.

До тренувань в басейні додалися силові тренування три рази в тиждень (по понеділках, середах і п’ятницях). Правда, Фелпс вважає за краще вправи з власною вагою, такі як підтягування та віджимання. Вони дозволяють розвинути м’язову силу і витривалість, при цьому не роблять його великим і неповоротким, як вправи з додатковою вагою (жим від грудей, станова тяга і так далі).

Також буде цікаво:   3 міфи про користь холоду для відновлення після травм