За даними учених, потрібно всього лише півгодини побути на природі, щоб помітити ефект.
У чому секрет
Дослідники з Університету Юти вивчили, як мозок реагує на перебування людини на природі. Для цього вони перевірили, як студенти виконують прості завдання на обчислення до і після 30-хвилинної прогулянки. За допомогою спеціальних шоломів вони виміряли активність нейронів.
Після прогулянки студенти справлялися із завданнями значно краще. Нейропсихолог Девід Стрейер вважає, що справа в роботі префронтальної кори. Вона задіяна в прийнятті рішень. В умовах сучасного життя вона перевантажується, а її резерви виснажуються. Коли ми на природі, вона нарешті може розслабитися. Таке відновлення покращує память майже на 20%, а креативність – на 50%.
Результати дослідження Стрейера схожі з висновками інших вчених. Наприклад, було виявлено, що півторагодинна прогулянка на природі скорочує приплив крові до області мозку, пов’язаною з нав’язливими думками і депресією. Учасники дослідження відзначили, що відчувають себе щасливішими після того, як подихають свіжим повітрям.
Чому мозок так реагує
Під час прогулянки концентрація уваги м’якша. Ми розслабляємося, вітаєм в хмарах. В такому стані мозок не зосереджений на чомусь одному. Однак підсвідомо він продовжує аналізувати проблеми.
Як застосовувати це в житті
Зазвичай у всіх стільки справ, що прогулянка на природі здається розкішшю. Але саме після неї ви швидше впораєтеся зі справами і знайдете нові підходи до вирішення проблем. Нехтувати цим не можна так само, як сном і правильним харчуванням.
Щоб відчути позитивний ефект, достатньо всього 30 хвилин.