У цій статті, ми вирішили ознайомити вас з найпопулярнішими перекладами абревіатур медичної термінології. На сайті, що за посиланням: http://oljournal.in.ua/index.php/pereklad-i-perekladoznavstvo/95-kovalenko-k-g-do-problemi-perekladu-abreviatur-medichnoji-terminologiji-u-submovi-suchasnoji-anglijskoji-movi можна ознайомитися з більше повним переліком абревіатур медичної термінології.

Кліренс креатиніну

Тест, який вимірює швидкість, з якою креатинін, продукт метаболізму м’язів, відфільтровується з крові до сечі. Він використовується для виміру функції нирок.
Цитогенетика

Техніка, що використовується для візуалізації хромосом у клітинах та, таким чином, визначення наявності аномалій. Цитогенетика може бути частиною початкових діагностичних тестів множинної мієломи.

Цитокін

Речовина, що виділяється клітинами імунної системи, що стимулює зростання та активність клітин. Цитокіни виробляються в кістковому мозку та циркулюють у кровотоку.

Тромбоз глибоких вен (ТГВ)

Потік крові, що утворюється в глибокій вені (зазвичай у нозі) тіла. Він може зміщуватись, викликаючи проблеми в інших частинах тіла, наприклад, у легенях. Ознаки ТГВ включають біль або набряк, тепло або болючість вени, а також почервоніння шкіри.

Зневоднення

Стан, у якому в організмі не вистачає рідини для правильного функціонування. У пацієнтів з множинною мієломою зневоднення може бути спричинене підвищеним вмістом кальцію в крові. (Див. Гіперкальціємію.)

Діаліз

Процес, при якому кров людини повинна фільтруватися через апарат (діалізний апарат), тому що її чи її нирки не можуть фільтрувати кров.

Дублетна / триплетна терапія

Комбінація 2 або 3 препаратів або методів лікування, які приймаються одночасно для лікування множинної мієломи.

Тривалість відповіді

Час, протягом якого хвороба (або рак) пацієнта залишається на стадії ремісії після лікування. Він розраховується з першого зареєстрованого досягнення певного рівня реакції.

Ерітропоетин

Рівень гормону нирки, рівень якого може бути знижений у пацієнтів із множинною мієломою. Зниження еритропоетину може призвести до анемії.

Екстрамедулярна мієлома

Мієлома, розташована поза кістковим мозку. Наявність екстрамедулярного захворювання може бути пов’язане з найгіршими наслідками для пацієнтів.

Втома

Сильна втома, незважаючи на нормальний сон. Втома може бути ознакою множинної мієломи.

Перша лінія терапії

Початкове лікування хвороби. Також називається індукційною терапією, первинною терапією та первинним лікуванням.

Проточної цитометрії

Лабораторний метод виявлення та сортування клітин. Проточна цитометрія вимірює кількість та процентний вміст клітин у зразку крові, а також характеристики клітин, такі як розмір, форма та наявність біомаркерів на поверхні клітин.

Флуоресцентна гібридизація in situ (FISH)

Лабораторний метод, який використовується для визначення наявності або відсутності ДНК у клітині. Тест може проводитися на крові та кістковому мозку та використовується для визначення рівня ризику пацієнта з множинною мієломою.

Також буде цікаво:   Як позбутися похмілля: вичерпне керівництво

Вільний легкий ланцюг

Плазматичні клітини виробляють імуноглобуліни з компонентів легкого та важкого ланцюга. (Див. Антитіла.) Плазмові клітини зазвичай виробляють більше легких, ніж важких ланцюгів. Надлишкові легкі ланцюги потрапляють у кровотік, які не прикріплені до важких ланцюгів, і називаються вільними легкими ланцюгами. Кількість продукції вільного легкого ланцюга пов’язана з активністю мієломи або зростання плазматичних клітин.

Аналіз вільних легких кіл

Чутливий лабораторний тест, проведений на сироватці виявлення підвищених рівнів вільних легких ланцюгів. Цей тест рекомендується як частина початкового діагностичного обстеження та для відстеження прогресування захворювання.