Повітряні фільтри для вентиляції — захисні елементи інженерних систем, які призначені для очистки припливного повітря від різних видів забруднень і частинок пилу. Повітряні фільтри можуть бути встановлені, як в побутових, так і промислових системах очищення. На сайті https://selton.com.ua/uk/ такі елементи представлені в широкому асортименті. Модифікації фільтрів відрізняються між собою по декільком параметрам: конструкційні особливості, призначення, технічні характеристики, рівень очистки повітря.

Види повітряних фільтрів для систем вентиляції

При купівлі таких елементів для систем вентиляції і кондиціювання повітря, основними критеріями вибору є технічні характеристики і вартість фільтрів. Для правильного вибору за технічними параметрами потрібно знати, які види їх існують. В залежності від ступеню очищення припливного повітря фільтри розподіляються на три великі групи:

  • грубого очищення повітря;
  •  тонкого очищення;
  • особливо тонкої очистки.

Фільтри для грубої очистки призначені для затримки частинок, розмір яких становить більше ніж 0.4 мкн.

Повітряні фільтри тонкого очищення здатні затримати частинки з розміром 0.4 мк, при цьому ефективність використання таких елементів становить від 40% до 98%.

Фільтри особливо тонкого очищення повітря — НЕРА-фільтри найчастіше використовуються у стерильних приміщеннях і здатні затримати частинки до 0.1 мікрон. Ціна фільтрів залежить від країни-виробника, матеріалу виготовлення, технічних характеристик. Компанія Селтон пропонує фільтри власного виробництва для очистки повітря, зрідженого та природного газу, масел, води і технологічних рідин.

Типи повітряних фільтрів за призначенням

В залежності від конструкційних особливостей і призначення такі елементи розподіляються на декілька основних видів: кишенькові модифікації, панельні елементи та рукавні.

  • Кишенькові елементи призначені для очищення повітря від різних видів забруднень. Вони мають просту конструкцію та технологічні у встановленні.
  • Панельні модифікації мають компактні габаритні розміри, що дозволяє їх монтувати в пристроях чи системах з габаритними обмеженнями.
  • Рукавні модифікації найчастіше монтуються в системах вентиляції на харчових, металургійних, будівничих підприємствах. Такий повітряний фільтр системи вентиляції має просту конструкцію, доступний за ціною і забезпечує високий рівень очищення повітря. 

Також буде цікаво:   Що робити, щоб вдома завжди приємно пахло