Ілон Маск у рамках виступу на Show and Tell повідомив, що його компанія Neuralink, що займається інтерфейсом мозок-комп’ютер, може імплантувати один зі своїх пристроїв на чиюсь голову протягом наступних шести місяців. А колись у майбутньому йому самому вживлять чіп, додав мільярдер.

Маск зазначив, що компанія вже представила більшу частину документів, необхідних для клінічних випробувань на людях, до Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів, яке регулює медичні пристрої у Сполучених Штатах.

Мета Neuralink – створити пристрій, який можна імплантувати в голову, та використовувати його для керування комп’ютером за допомогою активності мозку. Ще в 2019 році Маск повідомив, що компанія тестує таку технологію на мавпах, а минулого року Neuralink випустила відео, на якому примат грає в понг буквально силою думки.

Цього року мавпи знову повернулися до демонстрації прогресу. У презентаційному ролику один із приматів зміг надрукувати кілька слів за допомогою свого імпланту, зосередившись на виділених словах та буквах на екрані ноутбука (на відео з 4:25). Також було показано, як мавп навчали підживлювати пристрої в голові, сидячи під зарядним бездротовим адаптером, захованим у гілці дерева.

Самі пристрої Neuralink невеликі, з декількома гнучкими нитками, які потрібно вставляти в мозок. Процес імплантації займає близько 15 хвилин і виконується роботизованою системою. «Це все одно, що замінити частину вашого черепа на розумний годинник, через відсутність кращої аналогії», — сказав Маск.

Зараз інженери Neuralink, використовуючи свої напрацювання, розробляють методи лікування, які можуть допомогти покращити чи відновити зір, а також відновити рухливість у людей із паралічем. З технічного боку компанія прагне забезпечити простоту оновлення самого пристрою у майбутньому.

Я майже впевнений, що ви не хотіли б, щоб у вашій голові був iPhone 1, якби вже був доступний iPhone 14.

Ілон Маск

Також буде цікаво:   5 міст, по вулицях яких вже їздять автобуси без водіїв