В якості народного засоби лікування фунгуса застосовують харчову сіль.

Одним з поширених домашніх способів лікування є фунгуса у новонароджених кухонною сіллю. Є два методи такої терапії.

  • Перший вкрай простий: двічі в добу в пупок на 30 хвилин насипають харчову сіль. Для запобігання її висипання, наклеюють пластир. Через півгодини його знімають і ранку промивають чистою водою. Приблизно через 12-14 днів, якщо проводити захід щодоби, грануляционное освіта повністю пропадає.
  • Більш щадним способом вважаються примочки з сольовим розчином. Робити їх не важко: у 200 мл теплої води додайте маленьку ложечку солі, ретельно перемішайте. Отриманим складом змочіть тампон з вати, прикладіть його до зони ураження на 2-3 хвилини. Процедуру проводите три рази на добу.

Розчин куркуми застосовують в якості антисептика

Лікують патологію і розчином куркуми. Ця спеція діє на організм як антисептик, сприяє видалення хвороботворних бактерій. Для приготування розчину треба маленьку ложку куркуми розвести в 50 мл теплої води. Отриманим складом змочують тампон з вати і змащують уражену область двічі на добу.

Позитивного ефекту на цілющий процес можна досягти прийняттям ванночок з низкою. Ця трава послужить природним антисептиком і подсушит ділянки запалення. Антимікробну дію низки в силу високого вмісту марганцю порівнянно з ваннами з марганцівкою, при цьому відвар трав делікатніше впливає на шкіру.

Як приготувати ванну для малюка:Дві великі ложки сухої трави заливають літром окропу, накривають кришкою, обгортають рушником і настоюють протягом пари годин.Відвар проціджують кілька разів, щоб відокремити великі гілочки і листочки.Профільтровану рідину вливають у підготовлену ванну з розрахунком 1 літр завареною трави на 10 літрів води.

Тривалість купання не повинна перевищувати чверті години. Не слід змішувати трав’яний відвар з пінкою або милом, так як вони нейтралізують позитивний вплив фітованни.

Можливі наслідки

Освіта має неестетичний вигляд, але зазвичай не загрожує життю і здоров’ю дитини. Однак без лікування може виникнути запалення – омфаліт або інші серйозні ускладнення.

Симптоми небезпечних наслідків інфікування пупкової області:

  • Мокнучий пупок. Температура не зростає, запальний процес не поширюється, але виділяється прозорий секрет, іноді гній, роздратована шкіра навколо пупкової області.
  • Флегмона. Проявляється набряком і почервонінням шкіри навколо пупка, рясно виділяється гній. Зростає температура, малюка нудить і навіть рве, у нього пропадає апетит.
  • Некроз. Тканини відмирають з-за того, що імунна система слабшає, є ризик перитоніту.
  • Сепсис. Зараження крові відбувається із-за проникнення інфекції в кровоносну систему. Небезпечно летальним результатом.

При виникненні ускладнень малюк стає неспокійним і плаксивою. Потрібне негайне звернення до лікаря, якщо є гнійні виділення, набряклість, висока загальна температура, блювота.

Також буде цікаво:   Чому у спеку хочеться спати і що з цим робити