Вчені виявили, що на Марсі кілька мільярдів років тому були відповідні умови для існування хемосинтетичних мікроорганізмів, які отримують енергію для життєдіяльності за допомогою окислення неорганічних речовин. Про це повідомляє видання Science Alert.

Дослідники проаналізували дані, отримані за допомогою орбітального апарату Mars Odyssey. Вони визначили зміст в гірських породах радіоактивних елементів торій і калій. З урахуванням періоду напіврозпаду цих речовин планетологи змогли з’ясувати, в якій кількості торій, калій і уран присутні в корі чотири мільярди років тому. Виявилося, що радіоактивних елементів було досить для радіолізу води – розщеплення молекул під впливом іонізуючого випромінювання.

Вчені з’ясували, що в марсіанській корі перебувала велика зона, потенційно придатна для проживання живих організмів, її товщина сягає кілька кілометрів. В результаті радіолізу в ній могло утворюватися достатня кількість водню, необхідного для підтримки підповерхневої літотрофної мікробної екосистеми (SLiME) протягом сотень мільйонів років.

Фото: Вікіпедія

Також буде цікаво:   YouTube перестане показувати кількість дизлайків під роликами