«Штучний місяць» – високотехнологічний симулятор. Він є камерою діаметром близько 60 см розташований у вакуумі. Усередині неї створили штучний ландшафт із пилу та каміння, щоб наблизити умови до місячної поверхні, а невагомість імітується за допомогою магнітних полів.

Проект запустили до Сюйчжоу в китайській провінції Цзянсу. За словами інженера-геотехніка Китайського університету гірничої справи та технології Лі Жуйліня, це перший такий симулятор свого роду.

В основі технології – розробки фізика Андрія Гейма. У 2000 році він отримав Шнобелівську премію (жартівливий аналог Нобелівської премії, який вручається за найсумнівніші наукові досягнення) за жабу, що літає. А вже 2010-го спільно з Костянтином Новоселовим Гейм був удостоєний «нобелівки» за розробку методу отримання графену.

Китай має намір відправити астронавтів на Місяць до 2030 року. За допомогою нової камери китайські вчені зможуть тестувати обладнання перед тим, як воно вирушить до космосу. Можливо, за подібних умов також відпрацюють технології будівництва в умовах низької гравітації.

Зараз експерименти без гравітації проводять у літаках. Вони піднімаються на значну висоту, а потім переходять у режим різкого зниження, і це дозволяє зімітувати потрібні умови, але лише на кілька хвилин. У камері «штучного місяця» буде набагато більший простір для дослідів.

Також буде цікаво:   Склали рейтинг найдорожчих міст світу для життя в 2020 році