Через глобальне потепління кількість проливних дощів у тропіках може збільшитися вдвічі, вважає міжнародна група вчених. Про результати їхнього дослідження пише EurekAlert.

В останні роки почастішали повені, посухи, випадки аномальної спеки, а також урагани й тайфуни в Атлантиці та Тихому океані. Вчені припускають, що це пов’язано зі зміною клімату, хоча точні механізми його дії на погоду поки не встановлені.

«Всі кліматичні моделі демонструють явне посилення щорічних коливань рівня тропічних опадів на тлі глобального потепління. Зміни температури світового океану при цьому не такі сильні. Тому наше дослідження зосереджено на механізмах, які пов’язують майбутнє потепління океану з екстремальними дощами у тропічній частині Тихого океану», — заявила наукова співробітниця Національного університету Пусана в Південній Кореї і одна з авторок роботи Юн Кенсуке.

Кліматологи виявили нові свідчення того, що в результаті зростання концентрації діоксиду вуглецю в атмосфері порушується колообіг тепла енергії, після чого «надлишки» випадають у вигляді потужних ураганів і дощів. У новій роботі Юн Кенсуке і її колеги розрахували зміни у характері опадів у Тихоокеанському регіоні за допомогою двох десятків недавно розроблених кліматичних моделей.

Крім цього, у найближчі 80 років через збільшення кількості дощів у тропіках частіше будуть відбуватися повені і розливи річок. 

Також буде цікаво:   YouTube-канал Зеленського монетизував чуже відео з інавгурації