Команда музичних терапевтів, неврологів та геронтопсихіатрів при Північно-східному університеті Бостона з’ясувала, що прослуховування улюбленої музики впливає на систему винагороди, посилює активність мозку та покращує мотивацію у людей похилого віку. Дослідження опубліковано у журналі Scientific Reports.

За словами Сайкі Луї, організатора дослідження, прослуховування музики викликає особливий зв’язок між слуховими та винагороджувальними системами мозку, позитивно відбиваючись на когнітивних здібностях. Також Луї зазначає, як поводилися важкі пацієнти з деменцією, коли вона включала їм треки під час візитів до будинку для літніх людей – люди рухалися в такт музики та підспівували улюбленим виконавцям.

Організатори дослідження провели експеримент: вони влаштовували сеанси прослуховування музики у групі людей з деменцією віком від 54 до 89 років, включивши до плейлиста треки The Beatles та Брюса Спрінгстіна, класичну музику, а також композиції Х’юберта Хо, співробітника Північно-східного університету. Після кожного сеансу учасники мали оцінити, наскільки знайома їм та чи інша композиція, чи вона сподобалася їм.

Результати восьмитижневих спостережень привели вчених до цікавого відкриття: прослуховування музики збільшувало активність префронтальної кори головного мозку, яка, як правило, страждає найбільше у разі прогресування деменції. Крім цього, композиції, які сподобалися пацієнтам, збільшували цю активність із більшою силою, а найзначніші результати показали ті треки, які учасники експерименту обрали самі.

Луї зазначає, що на сьогоднішній день вчені хочуть домогтися того, щоб музична терапія стала частиною профілактики людей віком від 50 років. Таку програму вже розглядає Національний інститут охорони здоров’я США. А Американська асоціація пенсіонерів активно обговорювала важливість музики під час нещодавньої конференції, присвяченої здоров’ю мозку.

Також буде цікаво:   Imagine Dragons випустили кліп про хлопця з прифронтового міста України