Зазвичай основною причиною можливого затоплення суші називають глобальне потепління, яке розтопить льодовики, підвищивши тим самим рівень світового океану. Однак нове дослідження вчених, опубліковане в журналі Science, говорить про те, що частина територій Землі може піти під воду ще до того, як льоди остаточно розтануть.

Міжнародна група вчених на базі Геологічного і гірського інституту Іспанії проаналізувала дані про просідання грунту в 200 місцях в 34 країнах світу і прийшла до невтішних висновків. За їхніми даними, при збереженні поточних геологічних процесів близько 12 млн кв. км суші незабаром виявляться нижче рівня моря.

Найбільших збитків можуть зазнати країни Південної Америки, Африки та Азії – там очікується суттєва зміна ландшафту, в результаті якого може постраждати близько 22% найбільших міст світу з населенням понад 1,2 млрд чоловік.

Просідання грунту в цих зонах будуть викликані широким спектром природних або антропогенних факторів, в тому числі видобутком нафти, газу та інших корисних копалин, а також виснаженням грунтових вод. Протягом наступних десятиліть глобальне перенаселення, посухи та економічне зростання країн, що розвиваються можуть привести до істотного прискорення спустошення водоносних горизонтів.

Щоб цього не сталося, вчені пропонують розробити спеціальні заходи по боротьбі з просіданням грунту, а також на законодавчому рівні посилити контроль за видобутком корисних копалин і осушенням підземних резервуарів.

Також буде цікаво:   У Telegram з'явиться платна підписка, яка дозволить приховувати рекламу