На iForum 2019 цього року вперше за історію заходу виступив президент — тепер цю посаду обіймає Володимир Зеленський. Виступ президента не був схожий на типову промову голови держави. Екс-лідер «Студії Квартал-95» говорив про інновації, які повинні з’явитися в Україні. Не без іронії про гіперлуп пише UA.NEWS.

«Як правило, чиновники використовують чотири слова — інновація, діджіталізація, гіперлуп та Ілон Маск. І після цих чотирьох слів вони, як правило, говорять, треба щось міняти, — сказав Зеленський. — Я особисто, як людина, не можу нічого змінити. У плані інновацій, в плані діджіталізаціі ми тільки разом можемо зробити. Я точно не хочу вам сьогодні обіцяти золоті гори, що ми зробимо тисячу заводів Tesla, у нас буде гіперлуп між цими заводами, Ілон Маск буде розрізати стрічку. Але ясно точно, чому я тут — я хочу поговорити про те, що ми дійсно можемо зробити разом».

Новий президент у своїй промові зробив акцент на технологічних досягненнях у світі, до яких повинна прагнути Україна. Один з найяскравіших моментів виступу — коротке відео з роботами американської компанії Boston Dynamics, яким Зеленський протиставив фотографію українських чиновників. За словами президента, Україна перебуває у виграшному становищі — відставання у певних сферах дозволяє перестрибнути відразу на наступний рівень. Зеленський пояснив це на прикладі Африки, яка перестрибнула відразу до мобільного зв’язку, обійшовшись без дротової телефонії.

Новий гарант не забув згадати про інновації у всіх «модних» сферах — в тому числі в альтернативній енергетиці та освіті, наголосивши на необхідності держави, в якій хотілося б жити. Зробити це Зеленський пропонує за допомогою електронного уряду, «держави в смартфоні».

«Діджіталізація — це важливі цифри. Реальне використання цифри в 20 разів дешевше телефону, в 50 разів дешевше спілкування з чиновником — це дослідження британського уряду. Є звіт ООН про розвиток електронного уряду за 2018 рік. Ми чітко можемо побачити, до чого прагнути. Ми сьогодні програємо Казахстану, Узбекистану, Грузії, Молдові, країнам Балтії та агресору. За індексом людського капіталу ми програємо лише РФ, Білорусі та Естонії. Ми повинні визнати, що справа у системі. Ми хочемо зробити країну в смартфоні, уряд в смартфоні. Це впровадження чотирьох рівнів: інформація про державу, комунікація з державою, транзакції з державою, залучення у керування державою».

В уяві нового президента, електронний уряд — це можливість по дорозі на роботу не тільки читати новини, а й контролювати, які приймаються закони, які «чуваки» обираються, як їх можна відкликати і які готуються петиції.

Також буде цікаво:   У Києві відкриється готель на дереві

«Я мрію про країну в смартфоні, щоб ми були першими у світі», — зазначив Зеленський.