Німецький філософ Фрідріх Ніцше говорив, що лише «виходжені» думки мають цінність. На жаль, буденні справи рідко дозволяють нам по-справжньому насолодитися пішою прогулянкою. І тим паче на самоті. А дарма, адже це неймовірно корисно для нашого тіла та духу.
Як прогулянки впливають на здоров’я
Звичка ходити пішки позитивно впливає не лише на наше фізичне здоров’я, а й на ментальне. Прогулянки допомагають запобігти хворобам серця, зміцнюють кістки та суглоби, дарують заряд енергії, покращують настрій та сприяють здоровому сну.
У сучасному світі регулярні прогулянки мають ще один вагомий плюс. Вони дають нам можливість відволіктися від соціальних мереж та екрану телевізора, телефону, ноутбука або планшета. Довгі прогулянки допомагають зосередитись на своїх емоціях, особливо якщо гуляти без навушників і слухати звуки природи.
Як почати більше ходити пішки
Насамперед потрібно купити зручне взуття. А під час самих прогулянок слідувати трьом головним правилам.
Вибирайте близький до будинку маршрут
Для прогулянок найкраще підійде природа – зелена алея, парк поряд з будинком або навіть піщана стежка, якщо ви живете неподалік моря, річки або будь-якого іншого водоймища. Мальовничі види допоможуть вам зосередитися на собі і «відключити» подразники.
Якщо ви не відчуваєте себе у безпеці, коли гуляєте на самоті, запросіть друга чи родича. Ви зможете допомагати один одному та виробляти корисну звичку разом.
Знаходьте час
Якщо у вас багато роботи і дуже мало вільного часу, імпровізуйте. Виходьте на одну зупинку раніше та повертайтеся додому пішки. Якщо їздите на машині, паркуйте її трохи далі від офісу або своєї квартири, щоб пройтися.
Можна також влаштувати собі прогулянку наодинці та під час закупівлі продуктів. Звичайно, зараз ми звикли замовляти все онлайн, але нічого не заважає хоча б раз на тиждень сходити за їжею чи одягом самому, особливо якщо супермаркет знаходиться неподалік вашого будинку.
Не гуляйте відразу надто довго
Необов’язково проходити 10 тисяч кроків. Почніть з малого – 30 хвилин на день або менше. У медичній школі Гарварда з’ясували, що навіть короткі щоденні прогулянки тривалістю близько 22 хвилини можуть зменшити ризик розвитку хвороб серця на 30%.
Намагайтеся здійснювати 2-3 таких променади на тиждень. Це має стати приємною звичкою, а не метою, яку потрібно досягти будь-що-будь.