Очевидно, що сидяча робота не йде на користь нашому здоров’ю – особливо зараз, коли багато хто працює з дому і навіть не їздить в офіс. Нове дослідження передбачає, що достатньо всього 30-40 хвилин активних занять в день, щоб нівелювати негативні наслідки такого способу життя.

Як повідомляють вчені, саме стільки фізичної активності помірної або високої інтенсивності необхідно для компенсації 10-годинного сидіння за столом. Втім, навіть якщо ви просто будете час від часу вставати і ходити по офісу або квартирі, організм буде вам вдячний.

До такого висновку дослідники прийшли після мета-аналізу дев’яти попередніх тестів, в яких взяли участь 44 370 осіб з 4 країн. Вони з’ясували, що «у активних людей, що займаються фізичною активністю помірної або високої інтенсивності протягом 30-40 хвилин в день, зв’язок між тривалою малорухомістю і ризиком смерті істотно не відрізняється від тих, хто не веде малорухливий спосіб життя». Простіше кажучи, менше години вправ в день достатньо, щоб знизити ризик ранньої смерті до рівня людей, які не сидять за столом по 10 годин щодня.

Хоча подібний метааналіз завжди вимагає складної кореляції між окремими дослідженнями з різними добровольцями, тимчасовими рамками і умовами, перевага цього конкретного дослідження полягає в тому, що воно грунтується на відносно об’єктивних даних. Так як учасники носили пристрій на зразок фітнес-трекерів.

Не обов’язково ходити в спортзал: ви відчуєте себе краще, якщо почнете підніматися по сходах замість підйому на ліфті, грати з дітьми і домашніми тваринами, займатися йогою або танцювати, займатися домашніми справами, ходити пішки і їздити на велосипеді – все це дуже корисно. Дослідники відзначають, що не треба гнатися за 30-40 хвилинами відразу: почніть з малого і подумайте, як можете збільшити навантаження без відриву від справ.

Також буде цікаво:   21 головне питання про ваше життя