Учені з’ясували, що сон при прохолодній температурі позитивно впливає на організм і поліпшує обмін речовин.

В організмі є два види жиру: білий і бурий. Білий – це запас калорій. А бурий забезпечує генерацію тепла. Бура жирова тканина розвинена у новонароджених. Вона допомагає їм зберігати тепло, але з віком ми втрачаємо велику частину цих тканин.

На відміну від білого жиру, в якому зберігається запас калорій, бурий жир допомагає спалювати калорії.

Дослідники з Національного інституту здоров’я США з’ясували, що можна підвищити рівень бурого жиру в організмі, якщо спати в прохолодній кімнаті.

Учені провели такий експеримент: п’ять здорових учасників протягом чотирьох місяців спали в умовах з контрольованою температурою. Кількість вживаних ними калорій також враховувалося. Протягом першого місяця під час сну підтримувалася нейтральна температура 24°C. У наступний місяць її знизили до 19°C, потім знову підвищили до нейтральної. А в останній місяць температуру підняли до 27°C.

Виявилося, що прохолодна температура значно впливає на організм. Всього через місяць сну в прохолодній кімнаті запаси бурого жиру в організмі учасників збільшилися майже вдвічі. А це в свою чергу поліпшило їх чутливість до інсуліну. Ця характеристика показує, наскільки добре організм засвоює глюкозу. При зниженій чутливості до інсуліну зростає ризик розвитку діабету.

Також в цей місяць учасники спалювали більше калорій протягом дня. Але як тільки вони знову стали спати при підвищеній температурі, всі зміни зійшли нанівець. Зміст бурих жирових тканин повернуамч до тієї ж позначки, що і до експерименту.

Це чудові новини. Адже виходить, щоб перезапустити свій обмін речовин, досить просто спати в прохолодній кімнаті.

Також буде цікаво:   Відновлення після перелому плеча - терміни реабілітації