Вже традиційно Білл Гейтс під кінець року публікує відео, в якому розповідає про дорогі йому книги. У 2022 році він поділився своїми творами за все життя — від кращої наукової фантастики, яку він прочитав дитиною, до мемуарів рок-зірки та за сумісництвом його друга. Ось які книжки він виділив.

«Чужак у країні чужій», Роберт Хайнлайн

У цей роман Гейтс закохався ще в дитинстві і досі вважає його одним із найкращих науково-фантастичних творів. У центрі сюжету — юнак, який повертається на Землю, провівши юність на Марсі, та засновує свою релігію. На думку Гейтса, найкраща наукова фантастика змушує уявити, що буде можливо в майбутньому, і Хайнлайну вдалося передбачити появу хіпі задовго до того, як це сталося насправді.

«Здатися: 40 пісень, одна історія», Боно

Книга вийшла у листопаді 2022 — це найновіший твір у списку. Якщо ви фанат U2, то, напевно, і так планували прочитати мемуари вокаліста гурту. Але навіть якщо така музика не для вас, це все одно цікава книга про хлопчика з передмістя Дубліна, який виріс і став відомою на весь світ рок-зіркою та філантропом. Гейтс зазначає, що радий бути давнім другом Боно, але навіть він чув не всі історії, що згадуються у книзі.

«Команда суперників: політичний геній Авраама Лінкольна», Доріс Кірнс Гудвін

Гейтс обожнює читати про Лінкольна, і це одна з найкращих книг на тему. На думку Гейтса, твір особливо актуальний зараз, коли США знову зіткнулося з насильницьким повстанням, важкими питаннями про расу та глибокими ідеологічними розбіжностями. Гудвін – одна з найкращих американських біографів, і «Команда суперників» – у числі найкращих її робіт.

Теніс. Психологія успішної гри», У. Тімоті Геллуей

Книга 1974 року обов’язкова до прочитання всім тенісистам — але навіть тим, хто цим видом спорту не захоплюється. Геллуей стверджує, що внутрішній стан не менш важливий — або навіть важливіший — за стан фізичного. Він дає поради, як можна робити уроки зі своїх помилок як на корті, так і в інших справах.

«Сон Менделєєва», Пол Стратерн

Ще одна біографія у списку — цього разу присвячена радянському вченому Дмитру Менделєєву, якому, як вважається, періодична таблиця хімічних елементів наснилася. У книзі Стратерна ця історія відстежується до її витоків у Стародавню Грецію. Вона показує, як розвивалася наука і як людська цікавість еволюціонувала протягом століть.

Також буде цікаво:   NASA показало політ мінігелікоптера Ingenuity над Марсом