Австралійські дослідники змоделювали зображення вибуху наднової зірки G261.9+5.5 за допомогою суперкомп’ютера Setonix у науковому центрі Поусі та радіотелескопа ASKAP, що знаходиться у віддаленому регіоні Західної Австралії. На генерацію рендера пішло 24 години.

Для обробки даних астрофізики вибрали обчислювальну систему Setonix, названу на честь квокки (Setonix brachyurus). Пристрій створено на базі високопродуктивного суперкомп’ютера AMD EPYC Milan із 65 тисячами ядер. Його головне завдання – аналіз та перетворення великих масивів даних. Наприклад, проектів радіоастрономії.

Наднова зірка G261.9+5.5 знаходиться на відстані близько 15 000 світлових років від Землі. Її відкрив учений Е.Р. Хілл у 1967 році.

Дослідники сподіваються, що проект із моделювання зображення за допомогою радіотелескопа дасть можливість астрофізикам вивчити процес перетворення зірки з глибокою деталізацією. У майбутньому вчені планують отримати більше інформації про вік G261.9+5.5, її розміри, параметри залишків і тип вибуху.

За словами дослідників, коли Setonix повністю введуть в експлуатацію, продуктивність системи буде в 30 разів більша, ніж у суперкомп’ютерів Galaxy і Magnus, що використовуються в Поусі разом узятих.

Також буде цікаво:   В Турции и Украине отменили обязательное ношение масок