Рада ЄС у вівторок схвалила єдину систему для подорожей під час пандемії. Так Євросоюз сподівається уникнути плутанини з обмеженнями в різних країнах.

Тепер всі держави поділять на три категорії: «червоні», «помаранчеві» і «зелені». Щотижня Європейський центр профілактики та контролю захворювань (ECDC) буде переглядати ці списки.

У перший потраплять ті, в яких за останні два тижні зафіксували більше 50 випадків зараження коронавірусом на 100 тисяч осіб з часткою позитивних тестів 4% (від загальної кількості). Сюди увійдуть і країни, в яких за останній час було більше 150 випадків COVID-19, але з меншою часткою позитивних результатів.

У другу – держави, в яких реєструють від 25 до 50 нових випадків COVID-19 на 100 тисяч населення і більше 4% позитивних тестів. До «помаранчевих» також віднесуть країни зі статистикою в 50-150 нових випадків і меншою кількістю позитивних результатів.

У третю категорію включать країни з низьким ризиком поширення коронавіруса, в яких кількість нових випадків за два тижні не перевищує 25 на 100 тисяч чоловік.

Єврокомісія просить членів ЄС не закривати кордони для жодної категорії країн, але рекомендує ввести деякі обмеження: обов’язкові тести або карантин після прибуття. Вони не будуть поширюватися тільки на тих іноземців, які приїжджають з «зелених» країн.

Також буде цікаво:   Країни ЄС вводять екологічні податки