Понад 50 років минуло з тих пір, як людина вперше ступила на поверхню Місяця, і зараз різні країни планують місячні програми – і наступним кроком цілком може бути створення поселень на супутнику Землі. Європейське космічне агентство спільно з Массачусетським технологічним інститутом і архітектурним агентством SOM ​​продемонструвало проект місячного села (Moon Village).

Ілюстрація: SOM

Село пропонується розташувати в кратері Шеклтон, який знаходиться на південному полюсі. У цьому місці дні світлі і безперервні практично весь рік, що стратегічно важливо для подібних споруд. Сонячне світло можна використовувати для отримання енергії, а ресурси – для виробництва витратних матеріалів та інших елементів життєзабезпечення.

Ілюстрація: SOM

Заморожені летючі речовини і вода, що зберігаються в постійно затінених кратерах біля південного полюса, будуть вилучатись для створення придатного для дихання повітря і ракетного палива для транспорту і промислової діяльності. Поселення буде формуватися уздовж стратегічних об’єктів, багатих ресурсами які представляють науковий інтерес.

Будівлі будуть модульними, до них будуть підведені системи життєзабезпечення, медичне обладнання та всілякі датчики. В одному блоці буде до 390 м³ житлових приміщень і до 104 м³ технічних, розподілених між декількома рівнями. Модулі спроектовані так, щоб їх можна було з’єднати між собою. Це дозволить безперешкодно пересуватися по всьому поселенню, не виходячи назовні.

Ілюстрація: SOM

Інноваційна гібридна конструкція модулів складається з двох ключових елементів: жорсткої композитної рами по периметру і надувної структурної оболонки, яка об’єднує багатошарову збірку з системою захисту від навколишнього середовища. Це рішення забезпечує більш гнучке компонування внутрішніх елементів, облаштування робочих місць і пересування по приміщеннях.

Також буде цікаво:   Євросоюз призупинить угоду про спрощений візовий режим із Росією